Filmy

Gwiezdne Wojny w 4K coraz bardziej prawdopodobne. Disney gotowe na 4K UHD Blu-Ray

15

Nieco później niż pozostałe studia, ale decyzja zapadła - Disney wyda pierwszy film na nośniku 4K Ultra HD Blu-Ray. Będzie nim Strażnicy Galaktyki 2, a oczywistym pytaniem, które powróciło z tej okazji jest to dotyczące debiutu filmów z sagi Gwiezdnych Wojen w 4K UHD.

Co ważne, istnienie Star Wars w rozdzielczości 4K zostało potwierdzone przez reżysera Rogue One (Łotr 1). Epizod IV o podtytule Nowa Nadzieja został już rzekomo zremasterowany i jest do dyspozycji pracowników studia. Nie pojawiły się jednak żadne doniesienia na temat kolejnych części w 4K, a tym bardziej Nowej Trylogii, czyli epizodów I-III.

Gwiezdne Wojny na 4K Ultra HD Blu-Ray już niedługo?

Byłem przekonany, że właśnie debiut Łotra 1 na nośnikach fizycznych będzie dobrym momentem na premierę filmów w ultrawysokiej rozdzielczości, ale najwyraźniej Disney nie było na to gotowe. Do kiedy będziemy musieli czekać? Całkiem możliwe, że nastąpi to już niedługo, na przykład przy premierze kinowej Epizodu VIII, która czeka nas jeszcze w tym roku, ale cały czas jesteśmy w sferze gdybania. Szanse na takie wydawnictwo jednak znacząco wzrosły.

Wszystko za sprawą zapowiedzi wprowadzenia do sprzedaży Strażników Galatyki Vol. 2 na 4K Ultra HD Blu-Ray. Według niektórych źródeł Disney jest bardzo przekonane do technologii Dolby Vision, będącej jedną z wersji HDR-a, oferującego m. in. szerszą, bardziej naturalną gamę kolorów. Właśnie dlatego zwleka z wejściem na ten rynek, oczekując spopularyzowania się nowego formatu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: