Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Wkrótce zagramy w grę na podstawie jednego z największych hitów Netflixa: Stranger Things!

Kamil Świtalski
12

Netflix coraz bardziej brnie w interaktywne treści. Już niebawem zobaczymy tam gry wideo, a oprócz tego dowiedzieliśmy się też o tym, że powstaje nowa produkcja od Telltale Games bazująca na ich kultowym serialu Stranger Things!

Telltale Games to jedno z tych studiów, które po latach tworzenia nienagannych gier z dnia na dzień zdobyły szalenie wielką popularność — i zasługą tutaj okazała się ich adaptacja komiksów The Walking Dead. Później poszło już z górki — kolejne tytuły sprzedawały się jak świeże bułeczki, a formuła wydawania gier w odcinkach przypadła światu do gustu na tyle, że także inni zaczęli z niej coraz chętniej korzystać. W swoim portfolio firma ma już gry na licencji filmów (Back to the Future), komiksów (The Wolf Among Us), seriali (Game of Thrones), a nawet... gier (Minecraft). Jednak tego, że ekipa połączy siły z serwisem Netflix i kolejną ich zapowiedzią będzie ich interpretacja historii z kultowego Stranger Things — tego się nie spodziewałem.

Stranger Things w interpretacji Telltale Games: to może być hit!

Mimo ogromnego potencjału, do tej pory wyszła tak naprawdę jedna licząca się gra na licencji serialu — i mam tu na myśli fantastyczną produkcję na smartfony i tablety. Tym razem jednak zapowiada się dużo mniej zręcznościowo, a z większym nastawieniem na narrację i opowiadanie historii — jak to przygodówki od Telltale Games mają w zwyczaju. Powolne odkrywanie kart połączone będzie z zestawem łamigłówek, które przygotuje dla nas ekipa brzmi jak wymarzona zabawa dla wszystkich miłośników serii. Niestety: na tę chwilę wiemy tylko, ze gra powstaje. Nie podzielono się żadnymi zrzutami, planami wydawniczymi czy chociażby concept artami, które rzuciłyby na całość więcej światła. Nie wiemy też czy będzie to interpretacja znanych już z serialu przygód, czy zupełnie nowa opowieść. Jedynym elementem który nie pasuje mi tutaj do całości jest epizodyczność gry — bo wyobrażam sobie, że w przeciwieństwie do serialu, tutaj będziemy dostawać je co kilka tygodni, a nie hurtem — jak ma w zwyczaju serwować je Netflix.

A niedługo w inne gry Telltale pogramy na... Netflixie!

Kilka lat temu krążył po sieci żart, że w gry od Telltale zagrać można na wszystkim. Faktycznie, twórcy zadbali o to, aby ich produkcje dostępne były wszędzie. A teraz robią krok dalej i już wkrótce na Netflixie zagramy w Minecraft: Story Mode. Tutaj gra również będzie 8-odcinkową opowieścią z wyborami — zabawną i kierowaną głównie do fanów marki. Całość działać będzie w oparciu o streaming, zaś polecenia wydajemy za pośrednictwem dostępnego na pilotach krzyżaków.

Co ciekawe — najświeższe, pochodzące bezpośrednio od źródła, informacje które dostarczył Tech Radar twierdzą, że na tę chwilę nie ma planów wydania Stranger Things w takiej formie. Gra powstaje z myślą o komputerach i konsolach — i tego póki co mamy się trzymać.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: