Podcast Antyweb Po Godzinach

Netflix dla audiobooków czy coś więcej? Storytel gotowe na wymianę treściami z konkurencją

Konrad Kozłowski
Netflix dla audiobooków czy coś więcej? Storytel gotowe na wymianę treściami z konkurencją
3

Audiobooki, seriale audio, podcasty i wkrótce jeszcze więcej za jednorazową miesięczną opłatę - tak w jednym zdaniu można opisać działalność i ofertę Storytel, a jeśli poszukujecie lepszego zobrazowania, to służę pomocą: to po prostu Netflix dla audiobooków. Ale jak działa taka usługa? Gdzie i jakie powstają treści oryginalne? Czy Storytel byłby gotowy na wymianę treści z konkurentami?

Storytel w Polsce - kulisy działalności, plany na przyszłość

Rozmawiamy z Michałem Szolcem, dyrektorem zarządzającym Storytel Polska

Na te oraz wiele, wiele innych pytań odpowiada dyrektor zarządzający Storytel Polska - Michał Szolc. Rozmowa, którą miałem przyjemność przeprowadzić miała miejsce w siedzibie Storytel w Warszawie - gościłem w jednym ze studio, które służą do nagrywania audiobooków, seriali audio, a teraz także podcastów. Była to świetna okazja do poznania kulisów działalności serwisu, a także do dowiedzenia się, jakie panują nastroje oraz relacje w branży. Okazuje się bowiem, że różnic oraz podobieństw do tego, co dzieje się na rynku VOD nie brakuje. Każda z usług stawia w dużym stopniu na własne produkcje, które wzbogacają ofertę i czynią ją wyjątkową na tle konkurencji - robią tak i Audioteka, i Empik, i Storytel. Michał Szolc podkreślał jednak wielokrotnie, że firma jest gotowa na wymianę takich treści, by klienci... no właśnie - jak argumentował swoją gotowość usłyszycie w odcinku.

Porównanie ofert Storytel, Empik Go i Audioteki

Nie zabrakło też dyskusji na temat nowości w ofercie Storytela, czyli podcastów. Ale to nie wszystko, nad czym firma pracowała w ostatnim czasie, bo już możemy oficjalnie potwierdzić zapowiedzi słuchowisk, które zasilą katalog Storytel. Do tej pory kojarzyliśmy usługę przede wszystkim z audiobookami i serialami - jak oraz dlaczego Storytel się zmienia i do czego dąży? Odpowiedzi znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach.

Macie jakąś propozycję, sugestię odnośnie zawartości odcinka? Czekamy na Wasze komentarze!

Odcinek nagrano w jednym studio Storytel w Warszawie. Dziękujęmy!

Podcast Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu