Seriale

Pierwszy taki serial w polskiej telewizji od czasów "Stawki większej niż życie"

Konrad Kozłowski
Pierwszy taki serial w polskiej telewizji od czasów "Stawki większej niż życie"
5

Serial szpiegowski to coś, czego w polskiej telewizji nie oglądamy zbyt często, dlatego serial "Nielegalni" to spory sprawdzian dla Canal+. Po "Belfrze" i "Kruku" stacja próbuje swoich sił w produkcji międzynarodowej - premiera już 21 października, a my rozmawiamy z twórcami.

"Nielegalni" mają szansę stać się flagowym serialem stacji na kilka najbliższych lat, ale reakcja widowni będzie w tej kwestii kluczowa. Po seansie dwóch pierwszych odcinków w wersji roboczej jestem jak najbardziej dobrej myśli, choć by móc je zrecenzować postanowiłem wstrzymać się do telewizyjnego debiutu na Canal+ 4K Ultra HD, aby w pełni docenić pracę aktorów, scenografów, reżysera i innych członków ekipy.

Ale zanim wspólnie zasiądziemy przed telewizory (lub gdy wcześniej zdecydujecie się uruchomić nc+ GO, gdzie macie możliwość zobaczyć pierwsze odcinki już teraz), zapraszam do wysłuchania specjalnego odcinka podcastu Antyweb Po Godzinach, w którym usłyszycie rozmowy z Vincentem V. Severskim - autorem książki "Nielegalni", producentem i scenarzystą serialu Maciejem Kubickim, wcielającego się w Konrada Wolskiego - Grzegorzem Damięckim oraz Sylwią Juszczak i Filipem Pławiakiem - odtwórców ról agentów Sary i Travisa, będziemy śledzić ich losy w Mińsku.

Konrad Wolski, szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Poddany finansowemu szantażowi nie utrzyma się długo na swojej pozycji – z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu