Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Steve Jobs opowiada o Flashu i startych technologiach (video)

GM
Grzegorz Marczak
17

Niezależnie od tego czy sympatyzuję z Apple czy nie, uważam że Jobs jest jednym z lepszych CEO a już na pewno jest najlepszym sprzedawcą z pośród wszystkich szefów firm IT. Posłuchajcie jak podczas konferencji D8 opowiada o tym dlaczego porzucenie Flasha jest słuszną decyzją. Właściwie nie można...

Niezależnie od tego czy sympatyzuję z Apple czy nie, uważam że Jobs jest jednym z lepszych CEO a już na pewno jest najlepszym sprzedawcą z pośród wszystkich szefów firm IT. Posłuchajcie jak podczas konferencji D8 opowiada o tym dlaczego porzucenie Flasha jest słuszną decyzją.

Właściwie nie można się z nim nie zgodzić - nikt nie chce korzystać z startych technologi, wszyscy chcemy aby produkty technologiczne były sprawne, wydaje i bezproblemowe w obsłudze. I tak jak podsumował Jobs ostateczny werdykt co do słuszności podejmowanych decyzji widać po wynikach sprzedaży.

Osobiście wolałbym jednak mieć możliwość podejmowania decyzji odnośnie tego jakich technologii przy przeglądaniu internetu będę używał na moim komputerze czy też moim tablecie. I to nie dlatego, że nie ufam Jobsowi jeśli chodzi o odpowiedni dobór technologii ale dlatego, że cenię sobie swobodę wyboru a drażnią mnie wszelki narzucane ograniczenia.

Nie kupuję też tłumaczenia, że wszystkie decyzje odnośnie nie korzystania z Flasha są podyktowane jedynie dobrem klienta. Owszem Flash i Apple to para która generuje dla użytkownika więcej problemów niż pożytku. Gdyby jednak była wola współpracy po obu stronach to można by nie fundować użytkownikom "krzyżyków" zamiast animacji i wspólnie na spokojnie doczekać rewolucji jaką a być HTML5.Ps. Czy wiecie gdzie jest pełen nagranie z wywiadu z Jobsem podczas D8? Bardzo chętnie posłuchał bym całej rozmowy.

Ps2. Podsumowanie po polsku całego wywiadu z Jobsem znajdziecie w serwisie "zakochanych w Apple" czyli spidersweb.com.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSteve JobsflashiPad