Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

Skype 2.0 dla iPhona wreszcie z rozmowami przez 3G!

GM
Grzegorz Marczak
8

Skype wreszcie zdecydował się na udostępnienie wersji 2.0 swojego programu na iPhona. Najważniejsza i bardzo długo oczekiwana przez wszystkich zmiana to możliwość dzwonienia przez Skype w momencie kiedy jesteśmy podłączeni przez 3G (a nie tylko WIFI). Nie muszę dodawać, że Skype z rozmowami przez 3G...

Skype wreszcie zdecydował się na udostępnienie wersji 2.0 swojego programu na iPhona. Najważniejsza i bardzo długo oczekiwana przez wszystkich zmiana to możliwość dzwonienia przez Skype w momencie kiedy jesteśmy podłączeni przez 3G (a nie tylko WIFI). Nie muszę dodawać, że Skype z rozmowami przez 3G nie jest czymś co cieszy operatorów komórkowych. Jeśli tylko jakość połączeń będzie dobra to może okazać się, że użytkownicy będą dość oszczędnie zużywali swoje klasyczne zakupione impulsy.

Okazuje się jednak, że operatorzy (przynajmniej w stanach) chcą jednak wprowadzić opłaty za połączenia Skype to Skype 3G i w sierpniu zostaną wprowadzone drobne opłaty za ten rodzaj połączeń + to co oczywiście płacimy za przesył danych. Ciekawe kiedy doczekamy się rewolucji jeśli chodzi o GSM, w której głównym produktem nie będą już opłaty za połączenie ale właśnie za pakiety przesyłanych danych?

Skype-to-Skype calls on 3G are free until at least end of August 2010, after which there will be a small monthly fee (operator charges for data will still apply).

Prezentacja rozmowy Skype to Skype przez 3GHej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneSkype