Mobile

Steruj komputerem ze smartfona. Klawiatura Intela to strzał w 10

Konrad Kozłowski
Steruj komputerem ze smartfona. Klawiatura Intela to  strzał w 10
15

Multimedialna klawiatura Microsoftu, której używam na co dzień, zyskała ciekawego rywala. I nie jest nim inna fizyczna klawiatura tej czy innej firmy, lecz aplikacja dla smartfonu z Androidem. Intel postanowił ułatwić sterowanie komputerem z Windowsem i po prostu udostępnił aplikację mobilną. Pie...

Multimedialna klawiatura Microsoftu, której używam na co dzień, zyskała ciekawego rywala. I nie jest nim inna fizyczna klawiatura tej czy innej firmy, lecz aplikacja dla smartfonu z Androidem. Intel postanowił ułatwić sterowanie komputerem z Windowsem i po prostu udostępnił aplikację mobilną.

Pierwsze pytanie, które może Wam się nasunąć brzmi: dlaczego w ogóle Intel jest czymś takim zainteresowany? Otóż, odpowiedź jest nader prosta: przecież całkiem niedawno zaprezentowany został mini-komputer Intela, dzięki któremu w kilka chwil zamienimy telewizor w monitor. Intel Compute Stick wpinamy w złącze HDMI zupełnie tak samo Chromecasta czy inne przystawki do telewizorów, a bezprzewodowo podłączyć można do niego urządzenia peryferyjne jak klawiatura czy mysz. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jest to rozwiązanie, które Was usatysfakcjonuje, to możecie wybrać klawiaturę Intel Remote Keyboard. Co więcej, nie współpracuje ona tylko z Compute Stick, lecz z każdym komputerem z Windows 7 i Windows 8.

Oczywiście, by móc z niej skorzystać, oprócz instalacji aplikacji na smartfonie musimy także wyposażyć nasz komputer w program jej towarzyszący. Jeśli telefon i komputer znajdować się bedą w tej samej sieci Wi-Fi, to aplikacja automatycznie wykryje nasz komputer i będziemy mogli zamienić smartfona w pilot do komputera. Intel przewidział każdy z podstawowych scenariuszy użytkowania komputera, dlatego poruszanie kursorem, kliknięcie lewym i prawym przyciskiem, przewijanie (scrollowanie) treści na ekranie i wprowadzanie tekstu nie są żadnym problemem.

Niejednokrotnie zdarza mi się podłączać laptopa do TV i wykonywać wiele czynności z kanapy, wtedy zazwyczaj sięgam po mysz bezprzewodową bądź wspomnianą klawiaturę multimedialną Microsoftu. Zdecydowaną przewagą aplikacji nad obydwoma rozwiązaniami jest jej uniwersalność i swoboda użycia. Klawiatura wymaga wręcz używania obydwu rąk, zaś smartfona możemy komfortowo trzymać w jednej ręce. Prawdą jest, że nawet starszy smartfon z Androidem bez problemu można zamienić w kilka minut w etatowego pilota, gdyż minimalna wymagan wersja systemu to 4.0. Jeśli kiedyś w moje posiadanie wejdzie Intel Compute Stick, a planuję że tak się właśnie stanie, to z całą pewnością tak to będzie u mnie wyglądało.

Ci, którzy liczyli na takową klawiaturę na iOS-a muszą uzbroić się w cierpliwość, ale Intel zapewnia, że pojawi się ona w przyszłości.

Intel Remote Keyboard w Google Play.

Aplikacja na Windows.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidInteliOSklawiatura