22

Steruj Spotify na komputerze przy użyciu smartfona i tabletu

Aplikacja Remote dedykowana iTunes to jedna z najczęściej przeze mnie używanych. Cała biblioteka muzyczna dosłownie pod moim palcem, gdy jestem zajęty czymś innym i nie mam zamiaru co chwilę siadać przed komputerem. Od dziś bardzo podobnie będzie można zarządzać muzyką odtwarzaną ze Spotify, dzięki aktualizacji aplikacji. Jeżeli chcecie skorzystać z nowości należy oczywiście posiadać uruchomioną […]

Aplikacja Remote dedykowana iTunes to jedna z najczęściej przeze mnie używanych. Cała biblioteka muzyczna dosłownie pod moim palcem, gdy jestem zajęty czymś innym i nie mam zamiaru co chwilę siadać przed komputerem. Od dziś bardzo podobnie będzie można zarządzać muzyką odtwarzaną ze Spotify, dzięki aktualizacji aplikacji.

Jeżeli chcecie skorzystać z nowości należy oczywiście posiadać uruchomioną aplikację Spotify na komputerze oraz najnowszą wersję aplikacji na Waszym smartfonie czy tablecie. Urządzenia nie muszą być jednak podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, wystarczy że będziecie zalogowani na tym sammym koncie na obydwu urządzeniach. Ostatnim i chyba najważniejszym warunkiem jest posiadanie konta Premium, ale koszt takiej przyjemności może być solidnie obniżony, jeżeli skorzystacie z oferty rodzinnej Spotify.

Clipboard

Teraz wystarczy, że sięgniecie po urządzenie mobilne i uruchomicie aplikację Spotify oraz rozpoczniecie odtwarzanie jednego z utworów. Po tapnięciu na ikonkę głośnika (w prawym dolnym rogu) wystarczy chwilę odczekać aż wyświetlone zostaną wszystkie dostępne urządzenia i wybrać jedno z nich. Kilka sekund później smartfon lub tablet staną się wygodnym pilotem – wszystko zadziała tak jak byście sobie tego życzyli.

Spotify ma więc kolejnego asa w rękawie jeśli chodzi o zachęcanie użytkowników do skorzystania z oferty Premium – sterowanie odtwarzaną muzyką z dowolnego miejsca w naszym domu przy użyciu smartfona to niezwykle użyteczna funkcja, ci którzy jeszcze z niej nie skorzystali powinni jak najszybciej spróbować. Można odnieść wrażenie, że taka nowość delikatnie trafia w sens sprzedawania dedykowanego sprzętu audio wspierającego Spotify Connect i przyznam, że nie spodziewałem się jej zbyt szybkiego pojawienia. Spotify jednak pozytywnie zaskakuje wierząc, że ci którzy nosili się z zamaiarem zakupu takowego sprzętu nie zmienią zdania, a kolejni użytkownicy dołączą do grona subskrybentów Premium.