Steam

Steam nie działa. Przyczyną świąteczna wyprzedaż, czy atak hakerów?

JS
Jakub Szczęsny
17

Ci, którzy chcą dzisiaj skorzystać z platformy Steam będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Tuż po tym, jak oficjalnie otwarto zimową wyprzedaż, zainteresowanie przerosło możliwości infrastruktury dostawcy usługi. Tym samym, wszyscy ci, którzy chcieli zaopatrzyć się w gry w bardzo niskich cenach, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Oprócz wątku świątecznej wyprzedaży, w sprawie pojawia się również ślad wskazujący na grupę hakerską Phantom Squad, która już wcześniej wsławiła się kilkoma "zdjętymi" ważnymi usługami. Jednak, jest to absolutnie niepotwierdzona informacja, grupa co prawda przyznała się do ataku, ale brakuje szerszych dowodów na ich uczestnictwo w awarii.

Bardzo prawdopodobne, że technicy już pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności usługi. Obecnie, u niektórych działa ona albo niezwykle ciężko, albo nie uruchamia się wcale. Co ciekawe, usługodawca nie wystosował do tej pory żadnego oficjalnego oświadczenia i nie odpowiedział jeszcze na żadne pytania ze strony mediów na temat przyczyn awarii oraz przewidywanego terminu jej naprawienia.

Okres świąteczny to zawsze trudny czas dla tego typu usług - przeważnie wtedy uruchamiane są specjalne promocje, na które konsumenci wprost rzucają się masowo eksploatują dostępne infrastruktury. Liczmy na to, że Steam bardzo szybko upora się z tym problemem.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

steam