Ciekawostki technologiczne

7 tys. zł w 2 tygodnie? Zgłoś się na statystę w ćwiczeniach armii USA

Grzegorz Ułan
7 tys. zł w 2 tygodnie? Zgłoś się na statystę w ćwiczeniach armii USA
18

Dość nietypowe ogłoszenie pracy pojawiło się na oficjalnej stronie Berlina. Poszukiwani są statyści, którzy będą uczestniczyć w cwiczeniach armii USA na poligonie Hohenfels (między Norymbergą i Ratyzboną).

Czas? 2 tygodnie, łącznie z weekendami. Zarobki? od 88,40 do 120 euro za dzień. Statyści będą odgrywali rolę hodowców bydła, sklepikarzy czy nawet sołtysa wioski w Afganistanie (na poligonie będzie 10 wiosek, każda po 10 do 30 domów), wszystko po to, by zapewnić realistyczny scenariusz ćwiczeń dla żołnierzy.

Warunki zatrudnienia

Statyści będą zakwaterowani w domach, schronach wojskowych bądź namiotach na poligonie. Mogą też liczyć na ogrzewanie i elektryczność czy bieżącą wodę oraz toalety, osobne dla mężczyzn i kobiet. Posiłki będą podawane 3 razy dziennie w stołówce, kuchni polowej bądź w formie racji żywnościowych. O czystość mają zadbać sami statyści.

Dzień rozpoczyna się o 5 rano, śniadanie podawane będzie o 6, a o 7 statyści rozpoczynają już pracę. Ważna informacja jest taka, że przez te dwa tygodnie statyści są odizolowani zupełnie od świata, nie można korzystać z telefonów komórkowych czy komputerów osobistych. W nagłych wypadkach będzie można skorzystać z lokalnej sieci radiowej. Nie będzie też można pić alkoholu, trzeźwość będzie sprawdzana regularnie przez Żandarmerię Wojskową.

Wymagania dla kandydatów

Znajomość języków obcych, wymagany będzie angielski i niemiecki. Co istotne dla chętnych z Polski, dodatkowym atutem będzie znajomość języka polskiego, rosyjskiego lub czeskiego. Kandydaci z zagranicy muszą też przedłożyć ważne zezwolenie na pobyt i pracę oraz ważny dowód osobisty lub paszport.

Muszę przyznać, że bardzo ciekawa oferta, jeśli możecie wyrwać się z Waszego codziennego życia na dwa tygodnie, to myślę, że warto się zastanowić, przy okazji może się to okazać niezłą przygodą, a do tego można i nieźle zarobić.

Szczegóły oferty znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: BIPolska.

Photo: dragunov/Depositphotos.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu