Aplikacje PC

Wszystkie aplikacje webowe dostępne w jednej desktopowej

GU
Grzegorz Ułan
9

ProductHunt to kopalnia świetnych programów, które poddawane są głosowaniu społeczności. Projekt, na który dziś trafiłem zebrał już ponad 2 tysiące głosów, a więc jest zapotrzebowanie na tego typu aplikacje. Mowa o Station, aplikacji która pozwala zebrać w jednym miejscu wszystkie znane aplikacje webowe.

Powiecie, że to samo można zrobić przypinając karty w przeglądarce, twórcy Station przekonują jednak, że przeglądarka nie jest najlepszym i skutecznym rozwiązaniem w pracy.

Czy tak jest w rzeczywistości, ciężko mi ocenić, korzystam na co dzień ze Slacka, Kalendarza, Feedly oraz TweetDeck, to są cztery przypięte zakładki, które uruchamiają mi się po odpaleniu Google Chrome, reszta to linki do stron, które w ciągu dnia otwieram. Ale jeśli ktoś korzysta z większej liczby aplikacji może to być już problem, a Station wydaje się fajnym rozwiązaniem do zebrania tego w jednym miejscu.

Na start, musimy zalogować się na swoje konto w Google, co automatycznie uruchomi nam podstawowe aplikacje, czyli Gmail, Google Drive i Google Kalendarz.

Station to nie tylko taki hub na aplikację, ale i spójny i jednolity system powiadomień ze wszystkich aplikacji, który do tego możemy wyłączyć, jednym suwakiem, gdy jesteśmy czymś bardzo zajęci na określony czas - od 20 minut do 24 godzin.

Ujednolicone jest również wyszukiwanie we wszystkich aplikacjach, działa to podobnie jak Spotlight na urządzeniach Apple, wystarczy wpisać pierwsze litery z tytułu, czy to dokumentu w Google Drive czy jakiejś innej informacji z wybranych aplikacji, od razu pojawia się źródłowa pozycja i szybko możemy do niej przejść.

Gdy pracujemy tylko na jednej aplikacji przez dłuższy czas, możemy ją wyodrębnić do osobnego okna ze Station i skupić się tylko na tej jednej.

No dobrze, a co z pozostałymi aplikacjami? Plusem w lewym dolnym rogu Station możemy dodać własne aplikacje webowe, z którymi na co dzień pracujemy.

Do wyboru jest ponad 300 aplikacji w przeróżnych kategoriach. Od narzędzi do rachunkowości i finansów, administrowania stronami i chmurami, kodowania czy komunikacji po aplikacje do marketingu, sprzedaży i zarządzania zespołami.

Całość wydaje się bardzo wygodna do zarządzania i korzystanie z kilkunastu aplikacji, które z powodzeniem zmieszczą się w bocznym pasku programu. Do tego fajny system powiadomień, gdzie w jednym miejscu mamy je wszystkie z każdej dodanej aplikacji. W przeglądarce, przy większej liczbie otwartych stron, mocno jest to utrudnione i często uciążliwe, przy nadmiarze tych powiadomień w jednym czasie. No i zdecydowanym plusem jest ogrom aplikacji do wyboru, z pewnością nie zabrakło tu ani jednej, popularnej pozycji, z której aktualnie korzystacie, a systematycznie dodawane są nowe.

Aplikację Station do pobrania znajdziecie pod tym linkiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: