Świat

Startups.com - domena za kilkaset tysięcy dolarów a wniej Q&A o startupach.

Grzegorz Marczak
Startups.com - domena za kilkaset tysięcy dolarów a wniej Q&A o startupach.
7

Killerstartups.com wykorzystał wreszcie posiadaną przez siebie domenę Startups.com i uruchomił w niej serwis typu Q&A, którego główną tematyką są startupy. Informacja o starcie tego projektu jest o tyle ciekawa, że domena ta kosztowała (według TC) kilkaset tysięcy dolarów, a strona z pytaniami i o...

Killerstartups.com wykorzystał wreszcie posiadaną przez siebie domenę Startups.com i uruchomił w niej serwis typu Q&A, którego główną tematyką są startupy. Informacja o starcie tego projektu jest o tyle ciekawa, że domena ta kosztowała (według TC) kilkaset tysięcy dolarów, a strona z pytaniami i odpowiedziami nie wydaje się być chyba najlepszym możliwym wykorzystaniem tak dobrej nazwy.

Forum dyskusyjne o startupach (bo tak można też nazwać tego typu stronę) wpasowuje się natomiast w ogólną działalność serwisu Killerstartups. Nie wydaje mi się jednak aby to co jest obecnie w domenie startups.com było tak naprawdę docelowym serwisem.

W między czasie możemy jednak skorzystać z pytań i ciekawych odpowiedzi jakich udzielają internauci. Ludzie w startups.com szukają programistów, pytają o sposoby promocji biznesu czy też jaki typ licencji jest potrzebny do uruchomienia ISP.Szczerze mówiąc nie wróżę specjalnego sukcesu tego typu inicjatywie. Wprawdzie serwisy typu Q&A bardzo dobrze są indeksowane przez Google (to może być bardzo znaczące źródło ruchu dla startups.com) to jednak przez to do serwisu trafiają zupełnie przypadkowe osoby. Wraz z nimi zaczyna pojawiać się duża ilość pytań nie związanych z tematyką serwisu. Bez ostrej moderacji trudno będzie więc zachować pierwotny charakter takiego miejsca (choć nie twierdzę, że to nie możliwe).

Jeśli jednak ktoś by się zapatrzył na ten serwis i próbował uruchomić klona w Polsce to szczerze odradzam. Nisza jest za mała aby taka tematyka mogła rozpędzić serwis do jakichś znaczących wyników jeśli chodzi o oglądalność. Druga sprawa to społecznościówki typu goldenline gdzie e-biznes i startupy są bardzo popularnymi tematami dyskusji.

Dopóki więc na startups.com jest merytoryczna dyskusja to polecam odwiedzić kilka razy ten serwis. Docelowo myślę, że domena ta może trafić ponownie do sprzedaży - natomiast jak wiadomo trzeba przeczekać kryzys i znaleźć chętnego na zapłacenie kolejnych kilkuset tysięcy (choć jak pokazuje historia domena ta raczej traciła wartość niż zyskiwała).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup