Świat

Zrozumieć Google Wave

Grzegorz Marczak
Zrozumieć Google Wave
21

Googl Wave to narzędzie o na razie bliżej nie sprecyzowanym przeznaczeniu. Wiemy, że to coś duże do czego Google planuje się przywiązać na dłużej.Wiemy też, że Google będzie udostępniało Wave, jako niezależny produkt, który każdy będzie mógł sobie zaimplementować. Na razie jednak Google Wave wydaje...

Googl Wave to narzędzie o na razie bliżej nie sprecyzowanym przeznaczeniu. Wiemy, że to coś duże do czego Google planuje się przywiązać na dłużej.Wiemy też, że Google będzie udostępniało Wave, jako niezależny produkt, który każdy będzie mógł sobie zaimplementować.
Na razie jednak Google Wave wydaje się być trudne, poznania tego narzędzia nie ułatwia fakt, ze cały czas jest ono w zamkniętych testach dostępnych tylko na zaproszenia. Nie możemy wiec sprawdzić możliwości tego produktu w szerszym gronie znajomych ani też zacząć używać go bardziej intuicyjnie jako narzędzia do komunikacji.

Jeśli ktoś jednak się uprze aby zgłębić wszystkie tajniki Wave to już teraz ma ku temu okazję ponieważ ukazał się pierwszy nieoficjalny podręcznik dla tego narzędzia. Znajdziecie go pod adresem completewaveguide.com. W chwili obecnej jest on w formie stron www ale ma ukazać się też w postaci płatnego ebooka.

The Complete Guide to Google Wave (bo tak nazywa się ten manual) dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o samym produkcie i jego możliwościach. Zachęcam do zapoznania się szczególnie z rozdziałami o gadżetach i botach. Przejrzałem pobieżnie te sekcje i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem możliwości jakie daje ta platforma. Dla przykładu możemy zainstalować gadżet, który da nam możliwość organizowania video lub audio konferencji przez wave. Inny dodatek pozwala na budowanie wspólnie tak zwanych mindmap.

Jeśli do potencjału jaki daje Wave jako platforma, dodamy możliwość tworzenia własnych interfejsów to na tej bardzie mogą powstać naprawdę duże i ciekawe rozwiązania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle wave