Świat

Microsoft zwalnia kolejne 800 osób.

Grzegorz Marczak
Microsoft zwalnia kolejne 800 osób.
12

Wprawdzie nie jest to zaskoczenie, ale niektórzy mogli by się łudzić, że po ogłoszeniu ostatnich wyników (które były lepsze od przewidywań analityków ale nadal pokazywały trend spadkowy) plan redukcji zatrudnienia nie będzie kontynuowany. Niestety wczoraj MS zwolnił kolejne 800 osób - zwolnienia...

Wprawdzie nie jest to zaskoczenie, ale niektórzy mogli by się łudzić, że po ogłoszeniu ostatnich wyników (które były lepsze od przewidywań analityków ale nadal pokazywały trend spadkowy) plan redukcji zatrudnienia nie będzie kontynuowany.

Niestety wczoraj MS zwolnił kolejne 800 osób - zwolnienia dotyczą ludzi z różnych działów w firmie. Jest to już trzecia seria zwolnień od stycznia 2009 kiedy to firma zapowiedziała redkucję zatrudnienia sięgającą 5 tysięcy miejsc pracy. Powody takich decyzji są dość oczywiste - spadki sprzedaży i zyskowności firmy oraz światowy kryzys ekonomiczny który w znacznej mirze dotknął dużych klientów tej firmy.

Warto zauważyć, że mimo dość głębokich "cięć" MS nadal utrzymuje duży dynamizm jeśli chodzi o nowe produkty oraz nowe rynki na które wchodzi. Wśród znaczących produktów i inicjatyw jakie ukazały się niedawno lub też niedługo mają pojawić się na rynku można wymienić Windows 7, Office 2010, Bing, projekt Natal itp.

Moim zdaniem Microsoft dawno nie miał okresu w którym zapowiedział by czy też wypuścił na rynek tak dużo ciekawych produktów (to co wymieniłem to oczywiście tylko część tego nad czym MS pracuje) - wygląda więc na to, że kryzys przysłużył się firmie mobilizując ją do działania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft