Felietony

Startup School 3 w nowej ciekawszej formie

Grzegorz Marczak
Startup School 3 w nowej ciekawszej formie
39

Startup School po raz 3 otwiera nabór dla młodych i chętnych do pracy ludzi, którzy chcą w czasie 2 miesięcy ciężko pracować, aby stworzyć własny startup. Poprzednia edycja moim zdaniem nie była najbardziej udana, dlatego w 3 wydaniu jest kilka istotnych zmian. Przede wszystkim liczba zespołów zo...

Startup School po raz 3 otwiera nabór dla młodych i chętnych do pracy ludzi, którzy chcą w czasie 2 miesięcy ciężko pracować, aby stworzyć własny startup. Poprzednia edycja moim zdaniem nie była najbardziej udana, dlatego w 3 wydaniu jest kilka istotnych zmian.

Przede wszystkim liczba zespołów została ograniczona do maksymalnie 6. Co moim zdaniem jest dobrym posunięciem bo oznacza więcej czasu jaki dostanie każda z drużyn od organizatorów (mówię tutaj o szkoleniach, doradzaniu, konsultowaniu itp).

W poprzednich edycja tematyka startupów była można to powiedzieć „lekko zakreślona” przez organizatorów, tym razem natomiast mamy konkretne kategorie i wręcz pomysły do realizacji, których zgłaszają się kandydaci do Startup School. Tutaj może być jednak pewien haczyk dla organizatorów, bo co się stanie, jeśli na przykład nikt nie będzie chciał robić Chomikuj 2.0 lub Blox 2.0 za to wszyscy rzucą się na kategorię mobilną?

Kolejna ciekawa zmiana to weryfikacja programistów przy użyciu Codility.com, serwisu który potrafi sprawdzić czy dana osoba ma pojęcie o programowaniu czy tez tak jej się tylko wydaje lub jest dopiero na początku drogi.

Rodzynkiem na torcie ma być natomiast deklaracja (tak to rozumiem), ze strony SpeedUp Venture Capital Group o zainwestowaniu w najciekawsze projekty. Wsparcie może otrzymać nawet połowa z startujących (ok w sumie będą to, więc maksymalnie 3 projekty).

Resztę informacji i szczegółów znajdziecie na stronie projektu startupschool.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupstartup school