Felietony

Startup Pack – Masz startup? Zarejestruj się możesz dostać 10 000 $

Krzysztof Wąsowski
Startup Pack – Masz startup? Zarejestruj się możesz dostać 10 000 $
19

W jaki sposób niekoniecznie finansowy, można pomóc wielu startupom rozwinąć skrzydła i wesprzeć przy tworzeniu ciekawych produktów? Odpowiedź na to pytanie znalazł Matthieu Vaxelaire, założyciel organizacji, która ma na celu udostępnienie tysiącu startupom „paczek” składających się z narzędzi wa...

W jaki sposób niekoniecznie finansowy, można pomóc wielu startupom rozwinąć skrzydła i wesprzeć przy tworzeniu ciekawych produktów? Odpowiedź na to pytanie znalazł Matthieu Vaxelaire, założyciel organizacji, która ma na celu udostępnienie tysiącu startupom „paczek” składających się z narzędzi wartych 10 000 USD każda!

Tak, to nie sen. Startup Pack to organizacja typu non-profit założona tylko po to, by przekazać, a raczej udostępnić przedsiębiorcom dostęp do internetowych narzędzi ułatwiających start w biznesie. Już dziś można aplikować i otrzymać jeden z tysiąca zestawów, na który składa się darmowy dostęp do 12 portali internetowych.

Wypada zadać pytanie: co wchodzi w skład tego darmowego zestawu? Jak twierdzą sami twórcy, wszystko to co potrzebne na starcie, czyli:

 1. Zendesk – 12- miesięczny darmowy dostęp do portalu;
 2. Box – 12- miesięczny darmowy dostęp dla 3 użytkowników;
 3. Mailjet – 12- miesięczny darmowy dostęp;
 4. TextMaster – 12- miesięczny darmowy dostęp;
 5. Twillo – pakiet 134 USD do wykorzystania;
 6. Engine Yard – pakiet 500 USD do wykorzystania;
 7. Mixpanel – 12- miesięczny darmowy dostęp;
 8. Mention – 12- miesięczny dostęp dla 3 użytkowników;
 9. Pressking – 1000 kredytów do wykorzystania na starcie;
 10. HotGloo – 12- miesięczny darmowy dostęp;
 11. Fotolia – 60 zdjęć w rozmiarze XL za darmo;
 12. Resumator – 12- miesięczny darmowy dostęp;

Rzeczywiście, jest to dosyć interesująca paczka, dzięki której m.in. możemy wysyłać newslettery, hostować stronę WWW, sprawdzać co o nas mówią, projektować online, wysyłać informacje prasowe, analizować ruch na naszej stronie czy też zatrudniać pracowników. Wypada nadmienić, że konta do poszczególnych narzędzi to konta typu enterprise – czyli prostymi słowy najbardziej wypasione jakie są oferowane ;)

Zgodnie ze słowami pomysłodawcy całego zamieszania po darmowym okresie lub po wykorzystaniu pakietu kredytów, startupy chcące dalej korzystać z usług wyżej wymienionych narzędzi otrzymają zniżki. Zatem obie strony na tym korzystają, zarówno dostawcy usług jak i korzystający z nich.

Oczywiście jak to w życiu bywa, nie ma nic za darmo. Jest kilka warunków, które startup musi spełnić by otrzymać swoją „paczkę”.

 1. Startup nie może być starszy niż dwa lata.
 2. Startup uzyskał mniej niż £250 000 od inwestorów.
 3. Startup jest zarejestrowaną spółką kapitałową.

 

 

 

Póki co nie ma większych obostrzeń niż te wyżej wymienione, więc startować może startup z każdego zakątka świata. Jest to pierwsza tego typu akcja i prawdopodobnie nieostatnia. Po zakończeniu pierwszej edycji Vaxelaire planuje już kolejną, która ma mieć miejsce w trzecim kwartale przyszłego roku.

Także nieście dobrą nowinę i oby jak najwięcej startupów z Polski otrzymało darmowe paczki ;)

Zarejstrować możecie się tutaj: http://www.startuppack.org

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupbootstrapcloud