Moje przemyślenia

Skitch dla Windowsa już jest!

Grzegorz Ułan
10

Po długich poszukiwaniach idealnego narzędzia do robienia zrzutów ekranu, w oczekiwaniu na udostępnienie Skitcha przynajmniej w wersji dla Windowsa, nadszedł ten dzień, który nie bez kozery zbiegł się z premierą Windowsa 8, również dostępna jest już wersja "kafelkowa". W dostępnych innych narzę...


Po długich poszukiwaniach idealnego narzędzia do robienia zrzutów ekranu, w oczekiwaniu na udostępnienie Skitcha przynajmniej w wersji dla Windowsa, nadszedł ten dzień, który nie bez kozery zbiegł się z premierą Windowsa 8, również dostępna jest już wersja "kafelkowa".

W dostępnych innych narzędziach tego typu najbardziej brakowało mi opcji podglądu rozmiaru zaznaczanego obszaru, tutaj, podobnie jak w wersji na mac OSX, mamy to w standardzie.

Skitch oferuje praktycznie nieograniczone możliwości w generowaniu zrzutów ekranu włącznie z ich obróbką i wzbogacaniem o opisy czy ewentualne korekty.

Jest niezwykle szybki, wystarczy podczas przeglądania stron czy korzystania z jakiegoś programu uruchomić kombinację klawiszy Ctrl+Shift+5, by zrzut był dosłownie natychmiast gotowy do obróbki.

Gotowe zrzuty możemy zapisywać na naszym koncie w Evernote bądź też metodą przeciągnij i upuść, przenieść bezpośrednio do wiadomości email lub innej otwartej aplikacji.

A tak oto prezentuje się wersja dla Windows 8.

Gorąco polecam wszystkim, którzy często korzystają z tego typu aplikacji, z pewnością nie rozstaniecie się już ze Skitchem:). Program jest do pobrania z tej strony, obydwie wersje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WindowsEvernote