Gry

Klasyczny Starcraft już dostępny za darmo na Windowsa i Maca!

Kamil Świtalski
Klasyczny Starcraft już dostępny za darmo na Windowsa i Maca!
7

Nie dalej niż kilkanaście dni temu Blizzard udostępnił testową wersję Stacrafta za darmo. Testy dobiegły już końca i kultowy RTS już dostępny jest do pobrania za darmo!

StarCraft to niewątpliwie jedna z najważniejszych gier w portfolio Blizzard Entertainment. Klasyczny RTS wydany w 1998 roku po latach wciąż zachował styl i pod względem rozgrywki nie bardzo jest co poprawiać. O czym najlepiej świadczy forma, w jakiej planowany jest zbliżający się wielkimi krokami remake. Owszem, nowy-stary Starcraft: Remastered będzie ładniejszy, będzie też mógł poszczycić się wsparciem dla 4K. Twórcy zadbają o to, by na ekranie widocznych było więcej szczegółów, ponadto zadbają o nowe wstawki fabularne i nagranie od nowa całej muzyki i ścieżek dialogowych. Ale o tym już pewnie wszyscy zainteresowani doskonale już wiedzą. Dzisiaj nareszcie doczekaliśmy się jednak finalnej wersji starej gry, którą — zgodnie z obietnicą — firma udostępniła za darmo. Zarówno na komputery z Windowsem i MacOS.

Testy dobiegły końca, link którym dzielił się z Wami Konrad kilkanaście dni temu już przestał działać, a na oficjalnej stronie nareszcie pojawiło się pełne, stabilne, wydanie Stacrafta.

Kultowa strategia doczekała się dwóch edycji. Dla Windowsów oraz komputerów Apple. Oba pliki które czekają na nas do pobrania to niewielkie instalatory, za pośrednictwem których będziemy mogli pobrać pełną wersję gry. Jak to zwykle bywa przy starcie, użytkownicy skarżą się na problemy z serwerami. Dlatego warto chwilę odczekać, albo... liczyć na łut szczęścia. Pobierałem Starcrafta kilkadziesiąt minut temu i nie miałem najmniejszych problemów. Wszystko działa, a po instalacji zrobiło się niebezpiecznie. Dzień dopiero się zaczyna, a wyzwania w Starcraft po latach są równie kuszące. Także jeżeli zależy wam dzisiaj na produktywności, to śmiało instalujcie, ale włączajcie dopiero po pracy.

Starcraft na Windowsa i Maca można pobrać za darmo na Battle.net!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu