Gry

Switch to najszybciej sprzedająca się konsola Nintendo

Paweł Winiarski
Switch to najszybciej sprzedająca się konsola Nintendo
3

Nie miałem wątpliwości, że Nintendo Switch poradzi sobie lepiej niż Wii U. Trudno było po prostu poradzić sobie gorzej, szczególnie patrząc na ciepłe przyjęcie po pierwszych zapowiedziach i zwiastunach. Chyba nikt jednak nie spodziewał się, że Switch będzie najszybciej sprzedającą się konsolą Nintendo w USA.

Jak sprzedaje się Switch w USA?

USA nie jest może dla Europejczyka najlepszym wyznacznikiem sprzedaży, ale dla Nintendo to bardzo duży i przede wszystkim ważny rynek. Otóż właśnie tam Switch sprzedał się w marcu (światowa premiera miała miejsce 3 marca 2017 roku) w 906 tysiącach egzemplarzy. Co ciekawe, sprzedało się 925 tysięcy kopii gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Albo to jakiś błąd w obliczeniach, albo ...no właśnie, co? Ludzie kupili pudełkową wersję żeby sprawdzić jak smakuje karta z grą? (Kamil sprawdził, nie poleca). A tak zupełnie poważnie - część osób mogła odstawić grę na półkę i trzymać ją zafoliowaną - to oczywiście spekulacje, ale jakoś tę dziwną sytuację trzeba wytłumaczyć.

Skoro o nowej Zeldzie mowa, gra poradziła sobie nieźle również na Wii U - na rynku amerykańskim ta wersja sprzedała się w 460 tysiącach kopii.

Co dalej z Nintendo Switch?

Kilka dni temu odbyło się Nintendo Direct, na którym firma pokazała kilka rzeczy związanych ze swoją nową konsolą. Nie ma tego może tego specjalnie dużo, ale ja póki co nie marudzę - i tak siedzę przy Zeldzie, za chwilę Mario Kart 8 Deluxe i normalny tryb sieciowy (ze znajomymi) w Fast RMX.

Magia Nintendo w przypadku konsoli Switch jest idealnym podsumowaniem tego, co dzieje się wokół tego sprzętu. Kto by się bowiem spodziewał, że w erze mobilnego grania na smartfonach, gracze zainteresują się mobilnym sprzętem tak bardzo. Powiecie, że na Switchu można też grac na telewizorze - jasne, ale to tylko dodatek. Sam przetestowałem go może 3,4 razy - mój Switch cały czas działa w trybie mobilnym i mówiąc szczerze, dawno nie bawiłem się tak dobrze przy tego typu urządzeniu.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nintendo switch