Mobile

Tylu przygodówek za niewielkie pieniądze jeszcze nie było. Sprawdźcie nowy Humble Bundle

Kamil Świtalski
Tylu przygodówek za niewielkie pieniądze jeszcze nie było. Sprawdźcie nowy Humble Bundle
8

Nie ma czegoś takiego jak za dużo gier, prawda? Szczególnie, jeżeli można obkupić się naprawdę pół darmo. Oto wylądowało nowe Humble Bundle pełne gier przygodowych!

Jeszcze kilka lat temu gry przygodowe były prawdziwą niszą dla największych pasjonatów zagadek i właściwie trudno było je znaleźć na innych platformach, niż komputery. A później nadeszła mobilna rewolucja, która odrobinę w tej kwestii namieszała — i bardzo dobrze. Bo owszem, gatunek ma już swoje najlepsze lata dawno za sobą i w starciu z FPSami nie ma najmniejszych szans. Ale zarówno klasyczne produkcje typu wskaż-i-kliknij, jak ich rozmaite wariacje w 3D, a także eksperymentalne tytuły po latach mają coraz więcej uwagi. I niezwykle mnie to cieszy, bo dzięki temu mamy szansę nie tylko powracać do znanych i lubianych tytułów, ale także spróbować czegoś nowego. Najnowszy Humble Bundle zawiera wyłącznie przygodówki na Androida. I w całym tym zestawie jest raptem jeden odświeżony klasyk, reszta to same nowości — i to naprawdę w znakomitym wydaniu.

Na rozgrzewkę

Za pierwsze gry przyjdzie nam zapłacić co najmniej 1$, a wśród nich znalazły się:

Już za tak niewielką kwotę otrzymamy świetny pakiet, który zapewni nam wiele godzin doskonałej zabawy. Odświeżone Grim Fandango to klasyk spod rąk LucasArts, a za projekt odpowiada sam Tima Schafer. Skąpana w dość specyficznym humorze przygoda, która po latach nadal zachowała dużo uroku. Kathy Rain to znacznie bardziej mroczna i tajemnicza, współczesna, opowieść skąpana w pięknym pixel-arcie. Zaś Machinarium... cóż, wierzę, że to jedna z tych gier której nikomu nie trzeba przedstawiać!

Gramy dalej!

Drugi próg wynosi 4$ i oferuje kolejne 3 tytuły:

Tutaj nie uświadczymy ani jednej gry przygodowej w "klasycznym" ujęciu. Pierwsza z propozycji to intrygujący mariaż gry wideo z interaktywnym filmem, w którym po nitce do kłębka docieramy do sedna tajemnicy naszej bohaterki. Czwarta odsłona Sorcery to jeszcze więcej tekstowych historii w uwielbianej przez graczy na całym świecie serii. Burly Men at Sea jest natomiast sprytnie poprowadzoną, skąpaną w bardzo minimalistycznej oprawie, produkcją, która wrzuca nas na głęboką wodę. Nietypowa narracja i innowacyjne podejście do sprawy w połączeniu z ascetyczną oprawą tworzą fantastyczną całość.

Idealne dopełnienie!

Za 7$ do naszej kolekcji dołączą:

Dwie ostatnie propozycje to prawdziwa kropka nad i dla całości. Lumino City przedstawia poruszającą historię wnuczki poszukującej swojego dziadka w niezwykłym, dosłownie zbudowanym (!) na potrzeby gry miasteczku. Samorost 3 to trzecia część niemej serii od Amanita Design, który serwuje jeszcze więcej elementów, za które gracze pokochali poprzednie jej odsłony. Równie urocza i wymagająca naszej uwagi i cierpliwości — choć tym razem wzbogacona o sprytnie podany poradnik w razie, gdybyśmy utknęli na którejś z zagadek.

Oby więcej takich pakietów

Mimo że gry na mobile są dużo tańsze niż ich komputerowe czy konsolowe odpowiedniki, to za taki zestaw uzbierałaby się naprawdę okrągła sumka. Dlatego wszyscy miłośnicy gatunku nie mają się nad czym zastanawiać. Świetne przygodówki na Androida w takiej cenie nie zdarzają się na co dzień! Cały pakiet znajdziecie pod adresem https://www.humblebundle.com/mobile/great-adventures-mobile-bundle.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu