Zapowiedzi gier

Star Wars Jedi: Ocalały. Nowa gra od Respawn Entertainment w przyszłym roku

Piotr Kurek
1

Electronic Arts prezentuje najnowszą grę z serii Star Wars Jedi. Ekipa z Respawn Entertainment ponownie zabierze graczy do odległej galaktyki i pozwoli poznać dalsze losy młodego powiernika Mocy. Oto Star Wars Jedi: Survivor.

Star Wars Jedi: Fallen Order z 2019 r. to jedna z tych gier, które mnie pozytywnie zaskoczyły. Respawn Entertainment przygotowało tytuł, który przyciągnął uwagę wielu. Czerpiąc inspiracje z tytułów Soulslike zabierał graczy w podróż do odległej galaktyki. A tam śledzimy losy młodego Padawana, któremu udało się uciec Imperium polującemu na wszystkich powierników Cal Kestis, któremu nie udało się zostać Jedi, odnalazł zupełnie inne życie, jednak szybki zwrot akcji już na samym początku gry sprawił, że trzymanie w tajemnicy swojej tożsamości nie ma szans na powodzenie.

Odwiedzając różne planety młody Jedi zgłębia tajniki Mocy, szuka zapomnianych artefaktów i stara się przywrócić Zakon Jedi. Choć nie obyło się bez problemów i wielu słów krytyki, Jedi: Fallen Order to jedna z lepszych gier ze świata Gwiezdnych Wojen, w jaką gracze mogli zagrać w ostatnim czasie. Nie dziwi więc, że Electronic Arts i Respawn Entertainment ponownie zapraszają graczy do odległej galaktyki.

Cal Kestis powraca. Star Wars Jedi: Survivor w przyszłym roku!

Jedi: Survivor to rozgrywająca się w pięć lat po wydarzeniach Star Wars Jedi: Upadły zakon przygodowa gra akcji autorstwa Respawn Entertainment, powstająca we współpracy z Lucasfilm Games.

- przeczytać można w oficjalnej zapowiedzi gry, której premiera jest planowana na 2023 r. Nad produkcją, podobnie jak nad pierwszą częścią, pracuje studio Respawn Entertainment. Star Wars Jedi: Ocalały, bo tak brzmi polski tytuł gry, zmierza na konsole obecnej generacji i komputery PC.

Star Wars Jedi: Ocalały na pierwszym polskim zwiastunie

Zwiastun jest mroczny i pełen zagadek. 5 lat po wydarzeniach z pierwszej części to wciąż okres, w którym Inwizytorzy scigają niedobitki Jedi, a Galaktyczne Imperium rośnie w siłę. Nie brakuje w nim efektywnych pojedynków na miecze świetlne i nowych postaci, z którymi Cal będzie musiał się zmierzyć. Kto znajduje się w zbiorniku bacta, z kim walczy młody Jedi i kim jest tajemnicza postać na planecie przypominającej Coruscant? Na odpowiedzi jeszcze poczekamy.

Star Wars Jedi: Ocalały. Pierwsze informacje o nowej grze

W rozmowie z portalem Starwars.com, Stig Asmussen, reżyser Jedi: Fallen Order oraz Jedi: Survivor, co prawda nie zdradza zbyt wieli informacji na temat szczegółów drugiej części gry, ale dzieli się z fanami kilkoma interesującymi rzeczami. Fakt, że Jedi: Survivor trafia wyłącznie na konsole obecnej generacji i komputery PC z pewnością rozczaruje posiadaczy PS4 i Xbox One, ale studio chce wyciągnąć z nowych sprzętów ostatnie soki - ekipa pracująca nad kontynuacją przygód Cala Kestisa widzi ogromny potencjał w możliwościach PlayStation 5 i Xbox Series X|S w tym ich możliwości wyświetlania grafiki z efektami ray tracing oraz jeszcze szybszym ładowaniu danych dzięki dyskom SSD.

Stig Asmussen zapowiada też pełne wsparcie dla kontrolera Dual Sense i wszystkich jego funkcji. Informacji związanych z fabułą nie ma zbyt wiele. Asmussen zdradza jednak, że tak jak trailer, całość ma być otrzymana w nieco mroczniejszych klimatach. Nie zabraknie starych znajomych, nowych bohaterów i masy wyzwań stojących przed młodym Jedi. Kestis odkryje nowe umiejętności i moce Jedi. Z pewnością nauczy się władać mieczem świetlnym w taki sposób, że walka w Jedi: Survivor będzie ucztą dla oka. Choć data premiery przewidywana jest na przyszły rok, można śmiało zakładać, że Jedi: Ocalały poruszy niedomknięte wątki z poprzednika. Odpowie na wiele zadanych wcześniej pytań i jeszcze dogłębniej pokaże relacje między młodym Jedi i jego lojalnym droidem BD-1 oraz całą plejadą bohaterów, których spotka na swojej drodze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu