Ciekawostki technologiczne

Star Wars: Galactic Starcruiser - Disney szykuje niesamowitą atrakcję dla fanów Gwiezdnych Wojen

Kamil Świtalski
0

Star Wars: Galactic Starcruiser - tak nazywać się będzie atrakcja, którą dotychczas znaliśmy jako Hotel Star Wars. Co przygotowują dla nas jej twórcy?

Daleko mi do fana Gwiezdnych Wojen — ta seria to dla mnie niezrozumiały fenomen który szanuję, staram się być na bieżąco z nowościami w temacie, ale daleko mi do ekscytacji którą w miniony weekend miałem przyjemność obserwować u fanów serii. Ale mimo tego, że z serią mi nie po drodze — przygotowywany przez  Disneya Hotel Star Wars jest atrakcją, z której skorzystałbym z przyjemnością. Mówiło się o niej pokątnie już od wielu miesięcy, ale nareszcie doczekaliśmy się jakiś konkretów!

Zobacz też: Czy to ptak? Czy to samolot? Tak! To Disney na niebie

Star Wars: Galactic Starcruiser: efektowna atrakcja, która ma szansę przyciągnąć nie tylko fanów serii

Star Wars: Galactic Starcruiser — tak nazywać się będzie przygotowywana przez giganta atrakcja, w ramach której całe przedstawienie potrwa dwa dni — i dwie noce. Cała przygoda zaczynać się będzie na specjalnym terminalu w Orlando na Florydzie, skąd przetransportowani zostaniemy bezpośrednio na Halcyon. Statek na którym przez kolejne dwa dni będziemy podróżować po kosmosie... bez opuszczania Stanów Zjednoczonych. Królestwo iluzji, w ramach którego twórcy chcą zapewnić pełne doświadczenie wszystkim maniakom.

star wars galactic starcruiser

Zobacz też: Tak wygląda Disney+! Platforma nie zabija ceną i startuje tej jesieni — z imponującą biblioteką

Po efektownym starcie rozpoczynamy podróż ku przygodzie, którą... możemy pokierować samodzielnie. Można po prostu podziwiać widoki, relaksując się podczas niesamowitej podróży. Możemy też skorzystać z innych atrakcji przygotowanych dla miłośników serii: nauczyć się władania mieczem świetlnym, pomóc w pilotowaniu statku albo nauczyć się jak zwalczać oddziały Najwyższego Porządku, które mają zawitać na Halcyonie podczas podróży. Ale spotkamy tam również znanych bohaterów, a cała załoga atrakcji będzie w odpowiednich przebraniach i przez te dwie doby ma nie wychodzić z roli. Wiadomo też że im więcej będziemy węszyć po statku, tym więcej rozmaitych historii mamy szansę odkryć — bo będzie działo się tam dużo, ale Disney jeszcze wszystkiego nie zdradza.

star wars galactic starcruiser

Zobacz też: Disney chce pokonać Disneya w pojedynku o najważniejsze studio na świecie. Wszystko zależy od was

Nie wiadomo jak to wszystko będzie działać — póki co możemy tylko domniemywać, że spora część magii odbędzie się dzięki ogromnym ekranom pozwalających symulować kosmiczną podróż. Regularnie w związku ze Star Wars: Galactic Stacruiser pojawia się pytanie ile taka przyjemność będzie kosztować. Niestety, na D23 nie padła konkretna odpowiedź — organizatorzy wspominali tylko, że wkrótce zostaną otwarte zapisy i rezerwacje — wtedy już będą musiały paść konkretne stawki. Patrząc na rozmach tego przedsięwzięcia nie mam złudzeń: tanio nie będzie.

Zobacz też: Nadchodzi nowe VOD Disney+. Wszystko, co musisz wiedzieć

Źródło, Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu