Microsoft

Stało się - marka Microsoft Lumia zastąpiła Nokię na Facebooku

JS
Jakub Szczęsny
17

Jak Microsoft zapowiadał, tak zrobił. Wczoraj wieczorem polski fanpage Nokii zmienił nazwę na rzecz Microsoft Lumia Polska. Oprócz nazwy fanpage'a zmieniono także i zdjęcie profilowe, które oczywiście dotyczy nowej marki. Około godziny 19:00 dnia wczorajszego, wszyscy subskrybenci strony Noki...

Jak Microsoft zapowiadał, tak zrobił. Wczoraj wieczorem polski fanpage Nokii zmienił nazwę na rzecz Microsoft Lumia Polska. Oprócz nazwy fanpage'a zmieniono także i zdjęcie profilowe, które oczywiście dotyczy nowej marki.

Około godziny 19:00 dnia wczorajszego, wszyscy subskrybenci strony Nokia Poland na Facebooku otrzymali powiadomienie o zmianie nazwy. Wraz z tym zmieniono właściwie wszystkie grafiki - odtąd wszystko tyczy się marki urządzeń mobilnych prosto od Microsoftu. Czy te zmiany zostały przyjęte ciepło? Cóż, nie do końca - pod zdjęciami, które dodał Microsoft pojawiło się mnóstwo nieprzychylnych komentarzy - gigant nie cieszy się wielkim zaufaniem wśród polskich użytkowników, którzy z Nokią dotąd byli związani głównie bardzo mocnym sentymentem. To akurat żadna tajemnica - w Polsce kupowano telefony finów głównie dla logo, jakie znajdowało się na ich urządzeniach.

Ów krok Microsoft podjął tuż przed premierą kolejnego urządzenia Lumia - to ma zostać zaprezentowane już 11 listopada. Niestety, nie będzie to wyczekiwany następca Lumii 1020, bardzo udanego fotograficznego telefonu, który wyznaczył nowe trendy w technologii mobilnej. Tym samym, Windows Phone zaczął być kojarzony nie tylko z tanimi telefonami, ale także i tymi, których żywiołem jest robienie naprawdę dobrych zdjęć. Według tego, co dotychczas mówił Microsoft, owe urządzenie może zadebiutować na rynku w przyszłym roku.

Zmiany zmianami, ale...

Czy Microsoft zdoła utrzymać przy sobie dotychczasowych użytkowników telefonów Nokii? Szczerze powiedziawszy, to mam wielkie wątpliwości. O ile power userzy korzystający z Windows Phone (ja na przykład) mają w poważaniu to, do kogo obecnie należy marka i chociażby z powodu wygody zostaną przy znanej sobie serii telefonów, tak już na przykład osoby, które niezbyt dbają o to, jaki system znajduje się w ich telefonie mogą porzucić Microsoft na rzecz innych telefonów na rynku - tylko dlatego, że te już nie są Nokią.

Przed Microsoftem stoi ogromne wyzwanie - jestem ciekaw jak zostanie to rozegrane. Życzyłbym sobie nieco większego zaangażowania giganta w nasz rynek - może to akurat byłoby receptą na przyszłe bolączki?

Grafika: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu