Apple

Jeden tydzień i dwa nowe, solidne argumenty za zakupem Apple TV

Konrad Kozłowski
Jeden tydzień i dwa nowe, solidne argumenty za zakupem Apple TV
7

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Podczas jednej z konferencji Apple, ze sceny padły słowa zwiastujące pojawienie się aplikacji Prime Video dla Apple TV - to była jedna z większych, jeśli nie największa nieobecna na tej platformie.

Sytuacja pomiędzy firmami była dość napięta. Apple TV zniknęło z oferty sklepu Amazon z bardzo prostego powodu - firma Jeffa Bezosa nie zamierza sprzedawać przystawek do TV, na których nie będzie można zainstalować aplikacji Prime Video. Takowa dla Apple TV nie istniała, co wynikało z polityku Amazonu, a ta nie dotknęła tylko platformy Apple, ale również Android TV od Google. Na tym polu udało się dogadać z Amazonem Nvidii, która oferuje aplikację Prime Video na Shield TV. Pokręcone? Zagmatwane? Niestety...

Coraz więcej aplikacji VOD dla Apple TV

Ten tydzień przyniósł dwie nowe

Sytuacja zaczyna się trochę rozjaśniać, ponieważ Prime Video zaczyna gościć na smart TV z Android TV, a dziś debiutuje w App Store dla Apple TV - tak jak zapowiedziano. Jest to ta sama aplikacja, która była w sklepie do tej pory, ale pojawiło się w niej wsparcie właśnie dla przystawki Apple oraz ekranu iPhone'a X. Jeśli nie pojawia się wśród sugerowanych na głównym ekranie, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "Amazon Prime Video" i powinna wyskoczyć wśród wyników.

Ta premiera czyni Apple TV atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących przystawki do TV z możliwością oglądania nie tylko seriali i filmów w ofertach usług VOD - Netflix, Showmax, (od kilku dni) HBO Go, Prime Video - ale również wypożyczania ich i nabywania. Jeśli zdecydujecie się na wersję Apple TV 4K, to ceny filmów w tej rozdzielczości (wspierające HDR10 i/lub Dolby Vision) będą dla Was miłym zaskoczeniem, gdyż bywają śmiesznie tanie (nawet poniżej 30 zł).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu