Konsole

PlayStation 5 z wymiennymi dyskami SSD PlayStation Cartridge. Dziwny, ale intrygujący pomysł

Paweł Winiarski
PlayStation 5 z wymiennymi dyskami SSD PlayStation Cartridge. Dziwny, ale intrygujący pomysł
25

Kolejne doniesienia dotyczące PlayStation 5 są dość zaskakujące, ale jednocześnie ciekawe. Czy ktoś spodziewał się wymiennych cartridge'y SSD? Nie wiem jak Wy, ale ja nie. Ale taka 1TB czy 2TB wymienna "karta pamięci brzmi" jak bardzo fajny pomysł.

O SSD PlayStation Cartridge plotkowało się już od kilku dni, ale doniesienia nabierają coraz większej mocy. Zarejestrowany przez Sony patent dotyczy dysków SSD w formie kieszeni, czy raczej cartridge'a, który wsuwa się do otworu w samej konsoli. Można na nim zapisywać zarówno dane dotyczące postaci, obrazu, animacji czy dźwięku. Czy na pewno dotyczy PlayStation 5? Nigdzie nie pojawia się taka informacja, natomiast nad czym innym mógłby pracować japoński koncern, skoro niedługo na rynku ma się pojawić właśnie konsola przyszłej generacji?

Koniec samodzielnej, klasycznej wymiany dysków z rozrkęcaniem PlayStation?

Samodzielna wymiana dysku w PlayStation 4 to nie "rocket science", ale ma to sens tylko jeśli chcecie powiększyć przestrzeń na gry - przeskok z HDD na SSD nie daje aż takich korzyści by warto było w niego inwestować. Pomysł wymiennych cartridge'y w PlayStation 5 mógłby być ciekawym rozwiązaniem na powiększanie pamięci konsoli, bez konieczności jej rozkręcania. W dzisiejszych czasach żaden nośnik nie jest w stanie zagwarantować spokoju, bo przecież same gry cały czas rosną, a cyfrowa dystrybucja przyjęła się już na dobre. Aktualnie mam w swoim PlayStation 4 Pro dysk 1TB i w zasadzie kilka tygodni po przesiadce ze zwykłego PS4 z dyskiem 500GB ponownie musiałem kasować część gier by pobrać nowe. Dodatkowo wymienne dyski mogą pozytywnie wpłynąć na cenę samej konsoli. Medal ma oczywiście dwie strony -  jeśli faktycznie tak będzie, raczej wątpię by SSD PlayStation Cartridge były tanie, wystarczy przypomnieć sobie własne karty pamięci Sony do przenośnych konsol, które zaskakiwały wysoką cenę.

Przeczytaj też: Data premiery i nowe informacje dotyczące PlayStation 5

Jestem bardzo ciekawy kolejnych doniesień o tych nośnikach i mam nadzieję, że do tych informacji szybko ustosunkuje się Sony rzucając na sprawę trochę więcej światła. Pomysł mi się podoba, ale jak zawsze - wszystko będzie jasne kiedy dowiemy się na ile takie dodatkowe miejsce na dane zostanie wycenione.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu