Gry

Mocne gry w listopadowym PlayStation Plus. W co zagramy?

Paweł Winiarski
Mocne gry w listopadowym PlayStation Plus. W co zagramy?
4

Microsoft pokazał listopadowe Games with Gold, teraz pora na PlayStation. W co zagramy w przyszłym miesiącu? Zestaw jest naprawdę solidny.

Pisałem dziś o tym, że listopadowe Games with Gold jest dość mizerne, podobnie jak jego odbiór, co doskonale widać pod ocenami oficjalnego filmu Microsoftu. Jakby na drugim biegunie jest w tym miesiącu PlayStation, które przy usłudze PlayStation Plus wystawiło w listopadzie zdecydowanie mocniejszy zestaw.

Pierwszą z gier jest "soulsowy" Nioh z 2017 roku, który zebrał bardzo przychylne oceny - zarówno recenzentów, jak i graczy. Chwalono klimat, jak i dopracowany, wymagający system walki. Produkcja Team Ninja trafiła również na PC-ta. Drugą z gier jest dość przerażający Outlast 2, w którym wcielimy się w niejakiego Blake'a Langermanna.

Jak sami widzicie, w listopadzie zdecydowanie wygrywa PlayStation Plus, choć oczywiście cały czas trochę szkoda, że z oferty darmowych gier wypadły już produkcje na PlayStation 3 i PlayStation Vita - Microsoft zawsze będzie więc wygrywał w porównaniu ilością dostępnych do ogrania produkcji. Tylko czy na pewno liczy się ilość, a nie jakość?

PlayStation może odetchnąć, bo raczej mało kto będzie narzekał na listopadowy zestaw gier (co można już zobaczyć przy ocenie filmu z zapowiedzią). Ale kto wie co przyniosą kolejne miesiące? Łaska graczy jest dokładnie taka jak gry w PS+, jeśli są dobre - wszyscy się cieszą, jeśli są przeciętne lub słabe, w stronę usługi lecą nieprzychylne komentarze. Ja tymczasem ciągle powtarzam, że "darmowe" gry należy traktować jako dodatek, a sam abonament PlayStation Plus jako dostęp do trybów sieciowych. Wtedy najzwyczajniej w świecie człowiek mniej się denerwuje. Jeśli jakiś zestaw gier mi nie pasuje, po prostu w nie nie gram - w tym przypadku na pewno sprawdzę Nioh. To jedna z tych produkcji, których ostatecznie nigdy nie kupiłem, a zawsze chciałem spróbować. Więc dla mnie listopad w PlayStation Plus jak najbardziej udany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu