Konsole

PlayStation 4 to druga najlepiej sprzedająca się konsola w historii! A Xbox One?

Paweł Winiarski
PlayStation 4 to druga najlepiej sprzedająca się konsola w historii! A Xbox One?
11

A Xbox One nie.

Dla nikogo nie jest już niespodzianką, że PlayStation 4 to ogromny hit sprzedażowy - o czym na łamach Antyweb informowaliśmy już wielokrotnie. Sam jednak od dawna zastanawiam się jak bardzo sprzedaż tego sprzętu może się jeszcze rozpędzić i czy PS4 ma szanse na to, by stać się najlepiej sprzedającą się konsolą w historii elektronicznej rozrywki. Póki co udało jej się zająć drugie miejsce. Wow.

Przeczytaj też: Wszystko o PlayStation 4. Dlaczego wciąż warto kupić tę konsolę?

PlayStation 4 sprzedało się lepiej niż pierwsze PlayStation

Z jednej strony zmienił się rynek, z drugiej pierwsze PlayStation sprzedawano dłużej. Tak czy inaczej PS4 wynikami sprzedaży prześcignęło już PSX i uplasowało się na drugim miejscu - teraz będzie gonić PlayStation 2, które sprzedano w 155 milionach egzemplarzy.

A jak radzi sobie w tej chwili PlayStation 4? 102,5 miliona sprzedanych konsol, z czego 2,8 miliona w ostatnim kwartale (choć trzeba też pamiętać, że mówimy również o sprzedaży PlayStation 4 Pro). Czy PS4 dogoni PS2? Moim zdaniem nie, różnica wciąż jest ogromna, a ta generacja zmierza ku końcowi. Nie znaczy to oczywiście, że po premierze PlayStation 5, nikt już nie będzoe kupował czwórki. Ceny PS4 mocno spadną i wiele osób zdecyduje się na zakup tego świetnego urządzenia - ciekawe tylko jakiego rzędu będą to liczby.

Przeczytaj też: Wszystko o PlayStation 5

Wynik ma jak najbardziej pozytywny wydźwięk, bo uplasowanie się na drugiej pozycji na liście najlepiej sprzedających się konsol w historii to naprawdę znaczące osiągnięcie, jednak trzeba też zaznaczyć, że sprzedaż PS4 spada i jest o 1,1 miliona sztuk mniejsza niż rok temu. To oczywiście wiąże się z nadchodzącą nową generacją, co zawsze wpływa negatywnie na rozpęd sprzedaży aktualnej. Podobno ogólnie rynek gier notuje aktualnie dość duże spadki jeśli, więc to też ma przełożenie na tegoroczny wynik PS4.

Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądać okres świąteczny - w końcu Sony zapowiedziało już PlayStation 5, więc wiele osób stwierdzi, że wstawianie pod choinkę umierającej generacji nie jest najlepszym pomysłem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu