E-sport

Sq.Prospect nie zdobyły pucharu Intel Challenge Katowice 2018

Artur Janczak
Sq.Prospect nie zdobyły pucharu Intel Challenge Katowice 2018
2

Dziewczyny z Sq.Prospect okazały się największym zaskoczeniem żeńskiego turnieju CS:GO w Katowicach. Mało kto był w stanie przewidzieć, że ta formacja zajdzie tak daleko. Pokonały CLG Red, RES Gaming i VivoKeyd, aby dojść do finału. To właśnie tam przyszło im się zmierzyć z Team Dignitas, które również wypadły fenomenalnie podczas Intel Challenge Katowice 2018. Niestety, zespół z Julią 'bullet girl' Kurzyńską w składzie zajął drugie miejsce.

Zawodniczki Team Dignitas rozegrały z Sq.Prospect dwie mapy i to właśnie one udowodniły, kto jest mistrzem turnieju w Katowicach. Zarówno na Inferno, jak i Train nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom. Nie można tutaj nawet mówić o wyrównanym pojedynku, gdyż wyniki 16:2 i 16:4 dobitnie pokazują, kto był górą. Zapewne, gdyby w puli był Cobblestone, to całe spotkanie mogłoby się potoczyć inaczej, ale tak się nie stało.

Pewien niedosyt pozostaje, gdyż mocno liczyłem, że jednak Julii i jej koleżankom uda się zgarnąć pierwsze miejsce. Niestety, to Team Dignitas zasłużyły na to miejsce. Sq.Prospect i tak ma wiele powodów do radości. Zawodniczki są zadowolone z ostatecznego wyniku, jaki udało im się osiągnąć na Intel Challenge Katowice 2018. Srebro to i tak spory sukces, a to dopiero początek ich wspólnej drogi. Zgarnęły przy tym 12 tys. dolarów, a następnym wydarzeniem będzie turniej podczas Copenhagen Games.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • 1. Team Dignitas
  • 2. Sq.Prospect
  • 3. RES Gaming
  • 4. VivoKeyd
  • 5-6. ARES WOMAN, Team Singularity
  • 7-8. CLG Red, Team GoHome

Wielkie brawa dla całego Sq.Prospect. Mam nadzieję, że następne imprezy wypadną dla nich równie dobrze o ile nie lepiej, bo zawodniczki mają w sobie ogromny potencjał.

Źródło zdjęć: twitter.com/ESLCS

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu