E-sport

Polka z zespołem rozgromiła zwyciężczynie poprzedniego Intel Challenge Katowice

Artur Janczak
Polka z zespołem rozgromiła zwyciężczynie poprzedniego Intel Challenge Katowice
8

Sq.Prospect, formacja która w obecnym składzie gra zaledwie od miesiąca, nie tylko zakwalifikowała się do Intel Challenge Katowice 2018, ale również wyszła na pierwszym miejscu ze swojej grupy. Trzeba tutaj pokreślić, że oprócz tego zespołu w jednej puli znalazły się takie drużyny jak: ARES WOMAN, CLG Red i RES Gaming. Ta ostatnia to nikt inny, jak zwyciężczynie poprzedniej edycji tego turnieju.

Na Polkę i jej koleżanki nie ma mocnych

Ekipa Julii „bullet girl” Kurzyńskiej w pierwszej kolejności rozegrała spotkanie z CLG RED na mapie Inferno. Amerykanki nie miałby zbyt wiele do powiedzenia. Sq.Prospect dość szybko narzuciły styl gry i zdominowały cały mecz. Sama bullet girl uzyskała bardzo dobry wynik 23/13 KD, ale reszta zespołu wypadła równie dobrze. Jedynie Vanessa 'Nessa' Ahlström miała nieco niższe osiągnięcia. Pojedynek zakończył się stosunkiem rund 16:8. Następne w kolejce były dziewczyny z RES Gaming.

Jeżeli chcecie obejrzeć cały mecz wystarczy kliknąć na obrazek.

Początek meczu na Cobblestone nie był zbyt korzystny dla zawodniczek z Sq.Prospect. Rozpoczęły po stronie CT i przez większość pierwszej połowy nie mogły nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem. Po piętnastu rundach udało się zdobyć zaledwie pięć z nich. Wtedy wydawało się, że ostateczny rezultat jest już przesądzony. Niespodziewanie drużyna z naszą rodaczką w składzie zaczęła odrabiać straty. Dość szybko doprowadziły do wyniku 12:12, aby potem nie oddać już żadnego punktu swojemu rywalowi (16:12). W ten sposób udało się nie tylko wygrać całe spotkanie, ale i pokonać faworyta całego turnieju.

Harmonogram

Dzisiaj zostanie rozegrany półfinał, gdzie o godzinie 13:00 do walki staną Team Dignitas i RES Gaming, a o 16:50 Sq.Prospect oraz VivoKeyd. W niedzielę o 13:00 będzie można obejrzeć mecz o trzecie miejsce, a wielki finał Intel Challenge Katowice 2018 rozpocznie się o 16:50. Trzymamy mocno kciuki nie tylko za Julię, ale i za całą formację Sq.Prospect. Na razie nikt nie był w stanie ich pokonać i mamy nadzieje, że dalej będzie równie dobrze. Walka toczy się o 25 tys. dolarów.

Źródło zdjęcia: ESL (Twitter.com/ESLCS)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu