Świat

Spóźniony o 7 lat startup czyli Markup Factory

Grzegorz Marczak
Spóźniony o 7 lat startup czyli Markup Factory
7

Autorem tekstu jest Damian Głuch. Jeszcze kilka lat temu żeby stworzyć stronę www trzeba było znać co najmniej HTML, do tego języki takie jak PHP czy AJAX. Dzisiaj już nie trzeba znać nawet HTML, ani wydawać wielkich pieniędzy by zbudować ciekawy serwis z panelem administracyjnym. Do zbudowania...

Autorem tekstu jest Damian Głuch.

Jeszcze kilka lat temu żeby stworzyć stronę www trzeba było znać co najmniej HTML, do tego języki takie jak PHP czy AJAX. Dzisiaj już nie trzeba znać nawet HTML, ani wydawać wielkich pieniędzy by zbudować ciekawy serwis z panelem administracyjnym. Do zbudowania własnego serwisu mamy do dyspozycji systemy CMS(Content Management System ) takie jak: WordPress, Drupal czy Markup Factory. Ten ostatni został stworzony przez cztery osoby, jak sami piszą, bez milionowego wspomagania finansowego, co prawdopodobnie odbiło się na czasie realizacji projektu (7 lat).

Krótki film ukazujący niektóre z możliwości Markup Factory możemy obejrzeć pod tym linkiem.

Jak można było zobaczyć na filmie Markup Factory posiada wszystkie podstawowe aplikacje do budowy prostego serwisu, poczynając od bloga i kalendarza a na panelu administracyjnym kończąc. Markup Factory mógłby być konkurencyjny dla innych cmsów gdyby nie fakt, że autorzy każą sobie płacić za niemal każdy element nowo stworzonego serwisu i to nie mało.

Za pakiet podstawowy (Basic) dostajemy szablon, 50 MB przestrzeni dyskowej, 2 strony, 1 blog i możliwość zamieszczenia subskrypcji w serwisie, a to wszystko za 14.95$ miesięcznie.

Może 7 lat temu, kiedy jeszcze nie było takich systemów zarządzania treścią jak darmowy WordPress czy Drupal stworzenie Markup Factory byłoby opłacalne i znaleźli by się klienci, którzy woleliby wydać 14.95$ na strone internetową niż wynająć programistę za większe pieniądze.

Podsumowując - Markup Factory to ciekawy i przejrzysty CMS, niestety spóźniony o kilka lat i co ważniejsze posiadający o wiele mniejszą liczbę dodatków niż Drupal czy WordPress.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

WordPresshtml