Świat

Google Docs wreszcie całe offline !

Grzegorz Marczak
Google Docs wreszcie całe offline !
16

Jeden z kluczowych produktów Googla jest teraz dostępny offline. Mowa tutaj o Googl Docs – biurowego pakietu, dotychczas dostępnego tylko online. Dzięki możliwości pracy bez podłączenia do internetu Google staje się powoli bardzo poważnym rywalem dla pakietu biurowego od Microsoftu. Dla przypomni...

Jeden z kluczowych produktów Googla jest teraz dostępny offline. Mowa tutaj o Googl Docs – biurowego pakietu, dotychczas dostępnego tylko online. Dzięki możliwości pracy bez podłączenia do internetu Google staje się powoli bardzo poważnym rywalem dla pakietu biurowego od Microsoftu.

Dla przypomnienia w tej chwili w skład pakietu Google Docs wchodzą takie narzędzia jak edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz program do tworzenia prezentacji.

Poniżej krótki film na którym Ken Norton (Google Docs product manager) pokazuje jak można używać Google Docs nie będąc podłączonym do Internetu.Z filmiku dowiadujemy się, że do korzystania z Google Docs offline potrzebny jest Google Gears, (narzędzie dzięki któremu możemy budować offlinowe wersje aplikacji internetowych). Zmiany na dokumentach zapisane offline, zostaną zsynchronizowane z naszym kontem online Google Docs automatycznie po podłączeniu komputera do sieci.

Nowa usługa Googla wcale nie oznacza nowości rynkowej, konkurencyjne serwisy takie jak zimbra.com czy zoho.com, już od zeszłego roku działają w zarówno w trybie online jak i offline. Ironicznie produkty zoho.com korzystały już w zeszłym roku z Google Gears.

Niestety z dniem wypuszczenia Google Docs offline, kończy żywot wspomniany w dniu wczorajszym przez hazana serwis Docsyncer (serwis dzięki któremu mogliśmy synchronizować dokumenty pochodzące z pakietu MS Office z naszym kontem w Google Docs.)

Autorem powyższej notki jest Damian Głuch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docs