Świat

Jak kupić Yahoo za 100 milionów dolarów? - wystarczy kupić byłych pracowników

Grzegorz Marczak
Jak kupić Yahoo za 100 milionów dolarów? - wystarczy kupić byłych pracowników
2

Yahoo oficjalnie ogłosiło zakończenie rozmów z Microsoftem i współpracę z Google jeśli chodzi o reklamę w wynikach wyszukiwania. Nie uspokoiło to jednak inwestorów (Carl Icahn cały czas zamierza wymienić zarząd, a o jego poczynaniach można będzie poczytać na jego nowo uruchomionym blogu icahnreport....

Yahoo oficjalnie ogłosiło zakończenie rozmów z Microsoftem i współpracę z Google jeśli chodzi o reklamę w wynikach wyszukiwania. Nie uspokoiło to jednak inwestorów (Carl Icahn cały czas zamierza wymienić zarząd, a o jego poczynaniach można będzie poczytać na jego nowo uruchomionym blogu icahnreport.com).

Co gorsze dla Yahoo, pracownicy również przestali wierzyć w strategię swojej firm, co powoduje masowe odejścia kadry zarządzającej i specjalistów.

Czy w takim razie Microsoft może jakoś wykorzystać zaistniałą sytuację ? Alleyinsider.com sugeruje, że jeśli Ballmer umie liczyć to szybko dojdzie do tego co teraz należy zrobić, scenariusze przejęcia Yahoo (uwzględniające obecną sytuację) są następujące:

    Plan A – Kupić Yahoo - 50 miliardów dolarów
    Plan B - Kupić część Yahoo (wyszukiwarkę) – 9 miliardów dolarów
    Plan C – Zatrudnić wszystkich pracowników Yahoo (po tym jak odejdą z firmy) – 100 milionów!

Mimo iż jest to dość złośliwy komentarz na temat odchodzących pracowników Yahoo to jednak Microsoft zauważył możliwość przejęcia wartościowych pracowników opuszczających konkurencyjną firmę:


Ciekawe do kogo kierowane jest to ogłoszenie ?

Jeśli nawet Yangowi (CEO Yahoo) uda się przekonać senacką komisję antytrustową do umowy Yahoo z Google to w kolejce czekają jeszcze : inwestorzy, pracownicy oraz Carl Icahn ze swoim planem zmiany zarządu. Czy Yangowi starczy sił na to aby udowodnić, że jego decyzje były najlepszym rozwiązaniem dla firmy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu