PlayStation

Podsumowanie prezentacji Sony. Oto nowe gry zmierzające na konsole PlayStation!

38

Sony było wielkim nieobecnym czerwcowych targów E3. I choć w gruncie rzeczy nie zabrakło tam zapowiedzi gier na nową konsolę Sony, to jednak wielu z utęsknieniem czekało na mocne uderzenie, czyli jakąś własną konferencję Sony. Takowej nie doczekaliśmy się na E3, ale wczorajszej nocy doczekaliśmy się State of Play,  czyli nagranej wcześniej prezentacji z nadchodzącymi grami. Wiadomo było od początku, by nie spodziewać się tam nowych materiałów z najbardziej wyczekiwanych gier na konsole Sony, takich jak nowy Horizon czy God of War. Lwia część imprezy to po prostu prezentacja gier od mniejszych studiów, ale doczekaliśmy się także kilkuminutowej zajawki z Deathloop!

State of Play: podsumowanie. Oto gry, które zaprezentowało Sony

Arcageddon — sieciowe potyczki cieszą się niesłabnącą popularności. Im więcej graczy, tym fajniej. Im niższy próg wejścia, tym lepiej. Arcageddon z założenia ma być uniwersalny, żartobliwy i przesadzony. Podobno inspirowany jest Muppetami, Gorillaz o punk rockiem z lat 90 — i tę inspirację widać. Gra już teraz trafiła na PS5 w formie early access — a oficjalna premiera w przyszłym roku.

Deathloop — nowa, duża, gra od Bethesdy zbliża się wielkimi krokami. Teraz doczekaliśmy się solidnego trailera nowej strzelaniny, która (przynajmniej czasowo) będzie grą na wyłączność PS5.

Death Stranding Director's Cut — symulator kuriera powróci na nowej generacji już 24 września. Nie zabraknie w nim nowych treści, a aktualizacja dla posiadaczy gry w wersji na PS4 to 10 dolarów.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles — Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych w ostatnich latach mang, jeżeli więc dziwi mnie gra wideo z tamtejszymi bohaterami to tylko dlatego... że ukazuje się tak późno! W nowym trailerze możemy podejrzeć nowy, dynamiczny, system walki w praktyce. Gra w październiku trafi na PlayStation 4 i PlayStation 5.

F.I.S.T. Forged in the Shadow —nowa arcade'owa platformówka w której walka wysuwa się na pierwszy plan zadebiutuje już jesienią. Premiera dla PlayStation 4 i PlayStation 5 planowana jest na 7 września.

Hunter's Arena: Legends — zapowiedź gry, a przy okazji też zapowiedź pierwszej produkcji wskakującej do abonamentu PlayStation Plus w sierpniu. Battle royale z twistem, którym jest... walka wręcz, combosy i sztuczki rodem z bijatyk. Jeżeli śledzicie rynek early access na PC to prawdopodobnie gra nie jest wam obcą — testy trwają już od kilkunastu miesięcy. Najwyraźniej jednak tytuł jest już w takim stanie, że 3 sierpnia może spokojnie wkroczyć do świata konsol. Z jakim skutkiem - zobaczymy!

Jett: The Far Shore — nowa propozycja od twórców kultowego Superbrothers: Sword & Sorcery EP — tym razem z pięknym samolotem i równie charakterystyczną paletą kolorów. Na szczęście obyło się bez pikselków, zaś całość ma opierać się na eksploracji i poznawaniu nowego, tajemniczego, świata. Gra jeszcze w tym roku ma trafić na PS4 oraz PS5.

Lost Judgement — druga część przygód detektywa Yagami'ego zbliża się wielkimi krokami. Mimo że to tytuł od twórców serii Yakuza, to nie doczeka się turowego systemu walki, ale nie szkodzi — i tak wygląda bosko. To po prostu więcej tego samego, jeżeli więc podobało wam się Judgement — prawdopodobnie to dla Was pozycja obowiązkowa.

Moss: Book II — gry dla wirtualnej rzeczywistości to zupełnie nie moja bajka. Nie grałem w pierwszą część, nie zagram też w drugą — ale jeżeli czekaliście na kontynuację przygód z 2018 roku, to mam dla Was dobre wiadomości. Takowe już się robią!

Sifu — jedna z najbardziej wypatrywanych gier niezależnych zalicza obsuwę i... niestety, ale nie zagramy w nią w 2021. Nowa bijatyka ma trafić na rynek w pierwszych miesiącach 2022 — a na zaostrzenie apetytu mamy nowy trailer.

Trubes od Midgar — pierwszy sezon nowego RPG akcji zmierza na obie konsole Sony, premiera już za kilka dni — 27 lipca. Jeżeli odnajdujecie się w grach survivalowych, to warto się zainteresować. Takich gier na rynku nie ma zbyt wielu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: