Felietony

Sprytny Facebook zrobił nową aplikacje na klasyczne telefon

Grzegorz Marczak
Sprytny Facebook zrobił nową aplikacje na klasyczne telefon
21

W czasach kiedy wszyscy zachwycają się iPadem (nawet jeśli potencjał tego narzędzia to jeszcze śpiew przyszłości) czy też coraz to nowszymi i lepszym smartphonami Facebook zrobił aplikację dla klasycznych telefonów komórkowych (czytaj innych niż smartphony). Mądre i bardzo dobre posunięcie bo jedną...

W czasach kiedy wszyscy zachwycają się iPadem (nawet jeśli potencjał tego narzędzia to jeszcze śpiew przyszłości) czy też coraz to nowszymi i lepszym smartphonami Facebook zrobił aplikację dla klasycznych telefonów komórkowych (czytaj innych niż smartphony). Mądre i bardzo dobre posunięcie bo jedną aplikacją jest w stanie dotrzeć do ponad 2,500 różnych urządzeń firm takich jak Nokia, Sony Ericsson, LG itp.

Gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego FB decyduje się na taki krok odpowiedz jest bardzo prosta. iPad w tej chwili to kilkanaście milionów użytkowników, smartphony to natomiast nadal ok 25% wszystkich telefonów.

Warto więc zadbać o tę olbrzymią cześć użytkowników która nadal korzysta z klasycznych telefonów komórkowych - to jest przecież również target Facebooka który od dawna jest serwisem mainstremowym.

Pewnym utrudnieniem dla użytkowników może być natomiast fakt, że aplikacja ta będzie działać tylko u wskazanych dostawców GSM (nie wiadomo czy chodzi o umowę na wyłączność). I tutaj ciekawostka ponieważ na liście operatorów u których nie dość, że można korzystać z nowej aplikacji Facebook to jeszcze przez 90 nie będziemy płacili za pobierane dane jest nasz Play.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu