Gry

Sprawdźcie czy listopadowa oferta Games with Gold i PlayStation Plus przypadnie Wam do gustu

Paweł Winiarski
Sprawdźcie czy listopadowa oferta Games with Gold i PlayStation Plus przypadnie Wam do gustu
10

Mam wrażenie, że w przypadku Xboksów odczucia rozczarowania nie będzie, a Sony przynajmniej na chwilę powróci w łaski graczy. W przypadku obu usług zapowiada się bowiem naprawdę fajny miesiąc. Games with Gold Zacznijmy od Microsoftu, bo to informacje o ofercie Games with Gold pojawiły się pierwsze...

Mam wrażenie, że w przypadku Xboksów odczucia rozczarowania nie będzie, a Sony przynajmniej na chwilę powróci w łaski graczy. W przypadku obu usług zapowiada się bowiem naprawdę fajny miesiąc.

Games with Gold

Zacznijmy od Microsoftu, bo to informacje o ofercie Games with Gold pojawiły się pierwsze. W tym miesiącu posiadacze Xboksów One zagrają w Pneuma: Breath of Life, pierwszoosobową grę logiczno-przygodową. Pobierzemy ją od 1 do 15 listopada. Od 15 listopada natomiast sprawdzimy Knight Squad, które skojarzy Wam się zapewne z klasykiem - Bombermanem.

Właściciele Xboksów 360, w pierwszej połowie listopada sprawdzą grę wyścigową DiRT 3, od 16 listopada natomiast zastąpi ją zręcznościowe RPG - Dungeon Siege 3. Cieszyć powinni się również posiadacze Xboksów One. Obie produkcje zadziałają również na ich konsoli, dzięki funkcji wstecznej kompatybilności.

PlayStation Plus

Mam wrażenie, że listopadową ofertą Sony odzyska w pewnym stopniu zaufanie graczy, choć oczywiście historia pokazuje, że w przypadku darmowych gier łaska gracza na pstrym koniu jeździ.

Posiadacze PlayStation 4 zagrają w hack-n-slasha Magicka 2 i drugi sezon świetnego The Walking Dead. Właściciele przenośnej Vity otrzymają Dragon Fin Soup i przeznaczone dla dzieciaków Invizimals. Osoby wciąż grające na PlayStation 3 sprawdzą natomiast Dragon Fin Soup, Beyond Good & Evil HD i Mass Effect 2. Wszystkie gry pojawią się w usłudze 3 listopada.

I na koniec kilka słów wyjaśnienia, bo słowo „darmowe” pojawiające się przy artykułach związanych z grami w Games with Gold i PlayStation Plus często wywołuje niepotrzebne emocje. „Darmowość” jest pewnym uproszczeniem - w obu przypadkach gry udostępniane są tylko abonentom opłacającym dostęp do wspomnianych usług. Ale pamiętajcie, że aby grać w tryby sieciowe na obu platformach, opłacanie abonamentów jest wymagane - można więc uznać, że gry dodawane są co miesiąc niejako w bonusie.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu