Microsoft

Sprawdź swoją skrzynkę - Microsoft rozsyła zaproszenia do beta-testów nowego Office

Jakub Szczęsny
Sprawdź swoją skrzynkę - Microsoft rozsyła zaproszenia do beta-testów nowego Office
19

W lipcu, Microsoft zaoferował wszystkim możliwość otrzymania statusu beta-testera kolejnej wersji pakietu Office. Ci, którzy zarejestrowali się w udostępnionym przez Microsoft programie, mogą niedługo otrzymać lub już otrzymali zaproszenia. Microsoft zamierza zbadać opinie użytkowników jeszcze przed...

W lipcu, Microsoft zaoferował wszystkim możliwość otrzymania statusu beta-testera kolejnej wersji pakietu Office. Ci, którzy zarejestrowali się w udostępnionym przez Microsoft programie, mogą niedługo otrzymać lub już otrzymali zaproszenia. Microsoft zamierza zbadać opinie użytkowników jeszcze przed oficjalnym wydaniem pakietu na rynek.

Oznacza to zatem, że Microsoft jest gotowy, by rozpocząć oficjalne beta-testy. Co ważne, ów program nie obejmuje jedynie desktopowego i tabletowego Windows (8.1 i RT), ale i Windows Phone, gdzie pakiet Office jest, ale mnie osobiście do niczego szczególnego się nie przydał. Stąd używałem go tylko po to, by czytać na przykład teksty potrzebne do nadchodzących zajęć na uczelnię.

Microsoft wysłał do grona szczęśliwców wiadomości e-mail, w których potwierdza zgłoszenie, zachęca do przeglądu umowy uczestnictwa w programie i zaleca czekać na dalsze instrukcje.

W nowym Office pojawi się między innymi asystent, nieco podobny do legendarnego w Sieci "Pana Spinacza", będzie on jednak dużo bardziej użyteczny niż wcześniejsze rozwiązania pomocowe w pakiecie biurowym. Poza tym, zakres zmian w Office wcale nie będzie duży, co może sugerować dołączenie go do nowej polityki aktualizacyjnej, wedle której zamiast kilku dużych uaktualnień oprogramowania, użytkownicy otrzymają ich więcej, jednak wprowadzających stopniowo żądane poprawki.

Data wydania na rynek pakietu zapewne będzie oscylować wokół premiery Windows 10 w sklepach. Oczekiwania wobec nowego Office są wielkie - w dalszym ciągu brak jest dotykowej wersji tego oprogramowania w komputerach z zainstalowanym Windows, co użytkowników może nieco denerwować, zwłaszcza, że konkurencyjne platformy, Android i iOS otrzymały takowe rozwiązania. Miejmy nadzieję, że kolejny Office będzie już nieco bardziej przemyślany jak poprzednik i w końcu będzie w pełni obsługiwał możliwości dotykowych urządzeń z Windows na pokładzie.

Źródło: winbeta.org

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

microsoft officeOffice 15