Ciekawe strony

Sprawdź sobie Windows Phone 7 przed zakupem na iOS i Androidzie

Grzegorz Ułan
13

Wiemy jak wygląda obecny podział rynku smartphone. Ciągły wzrost udziału iOS i Android kosztem systematycznie spadających statystyk SymbianOS. Wie to także Microsoft wraz ze współpracującymi producentami. Jeżeli WP7 ma zaistnieć na tym rynku w znaczącym udziale musi przekonać do siebie użytkowników...

Wiemy jak wygląda obecny podział rynku smartphone. Ciągły wzrost udziału iOS i Android kosztem systematycznie spadających statystyk SymbianOS. Wie to także Microsoft wraz ze współpracującymi producentami. Jeżeli WP7 ma zaistnieć na tym rynku w znaczącym udziale musi przekonać do siebie użytkowników tych systemów. Robią to albo kosztowną reklamą albo próbując dotrzeć bezpośrednio na ekrany głównych dwóch swoich konkurentów.

Microsoft udostępnił właśnie na swoich stronach interaktywne demo swojego systemu mobilnego w HTML5. Przyznam, że pomysł dość oryginalny, wielbiciele swoich obecnych systemów, rzadko mają ochotę na próbowanie czy oglądania innych systemów w działaniu. Co innego jak można działanie innego systemu obejrzeć i sprawdzić bezpośrednio w swoim telefonie.

Aby móc namacalnie sprawdzić WP7 w akcji wystarczy wejść w swojej wbudowanej w smartphone przeglądarce (Opera jest nieobsługiwana) na adres http://aka.ms/wpdemo. Wyświetli się nam prosta legenda korzystania z tej prezentacji. Migający przycisk uaktywniamy funkcję, przesuwany przycisk idziemy w głąb danej funkcji.
W ten sposób możemy przetestować wyświetlanie się każdego programu. Począwszy od wiadomości sms, pocztę Outlooka, funkcję wykonywania połączeń czy przeglądanie listy kontaktów po kalendarz i aktualności z serwisów społecznościowych od naszych znajomych.

Przyznam szczerze, iż w przypadku gdybym rozważał zmianę swojego systemu, z którego aktualnie korzystam, taka prezentacja przekonałaby mnie w dużym stopniu. Całkiem inna filozofia korzystania z zasobów telefonu, ale całkiem przyjemna wizualnie i funkcjonalnie.

A Was przekonał ten system "kafelkowy" na Waszym smartphone z iOS bądź z Androidem?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneAndroidiOSWP7