Microsoft

Sprawdź, czy wyślesz duże pliki na OneDrive - Microsoft znosi ograniczenie

Jakub Szczęsny
Sprawdź, czy wyślesz duże pliki na OneDrive - Microsoft znosi ograniczenie
16

Usługa OneDrive od Microsoftu jeszcze tak niedawno oferowała swoim użytkownikom ciekawe akcje promocyjne, w których rozdawała na prawo i lewo darmowe gigabajty przestrzeni na wirtualnym dysku w chmurze. Sam skorzystałem z tych okazji i mam tam zgromadzone niemal 200 GB dostępnego miejsca (którego za...

Usługa OneDrive od Microsoftu jeszcze tak niedawno oferowała swoim użytkownikom ciekawe akcje promocyjne, w których rozdawała na prawo i lewo darmowe gigabajty przestrzeni na wirtualnym dysku w chmurze. Sam skorzystałem z tych okazji i mam tam zgromadzone niemal 200 GB dostępnego miejsca (którego zapewne nie wykorzystam nigdy). Niektórzy, bardziej aktywni użytkownicy OneDrive narzekali jednak, że nie mogą w pełni wykorzystać potencjału usługi z powodu ograniczenia wielkości jednego pliku, który mógł mieć rozmiar maksymalnie 2 GB.

Wedle tego, co donoszą użytkownicy serwisu Reddit, Microsoft rozpoczyna znoszenie tego limitu. To oznacza ni mniej ni więcej to, że dostęp do możliwości wysyłania do OneDrive plików większych niż 2 GB ma bardzo wąska grupa użytkowników, gdyż owe zmiany są wprowadzane dosyć powoli. OneDrive to bardzo wrażliwa usługa, więc nie ma się co spieszyć - chodzi tutaj o naprawdę ważne dane użytkowników chmury.

Warto wspomnieć, że jednakowe ograniczenie występowało w OneDrive dla usług komercyjnych i niekomercyjnych. Stąd posiadacze kont biznesowych także byli obwarowani ograniczeniami podobnymi do tych, które obowiązywały wszystkich. Z tą jednak różnicą, że w przypadku zastosowań komercyjnych, konto posiada pokaźniejszy pakiet przestrzeni dyskowej - jest to aż 1 terabajt. Jednak w przypadku OneDrive dla Biznesu, limit rozmiaru jednego pliku wynoszący 2 GB mógł być bardzo uciążliwy. Stąd na tej zmianie najwięcej zyskają właściciele kont OneDrive do zastosowań komercyjnych.

Microsoft wydał także oświadczenie, w którym potwierdza rozpoczęcie testów nad zniesieniem poprzedniego limitu rozmiaru pliku. Ponadto obiecuje wszystkim użytkownikom, że zmiana będzie wprowadzana stopniowo na inne konta. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi, a Microsoft milczy także i w kwestii nowego limitu rozmiaru jednego pliku w usłudze.

Nie jesteśmy także w stanie określić, czy Microsoft już ustalił jakikolwiek limit rozmiaru dla jednego pliku w OneDrive. Użytkownicy zdają się mocno testować usługę i jak na razie, nie ma problemu z wrzucaniem plików ważących nawet 40 GB (via wpcentral.com). Być może limitu na razie nie ma, a Microsoft sprawdza, jak usługa sobie radzi - następnie na podstawie zebranych informacji ustali nowy, bezpieczny próg, powyżej którego OneDrive nie przyjmie naszego pliku? Niewykluczone.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SkyDriveonedrive