Microsoft

Sprawdź, czy Twój komputer jest gotowy na aktualizację do Windows 10 – Microsoft już rozsyła aktualizacje

Jakub Szczęsny
Sprawdź, czy Twój komputer jest gotowy na aktualizację do Windows 10 – Microsoft już rozsyła aktualizacje
131

Użytkownicy Windows 8.1 oraz Windows 7, którzy uprzednio zarezerwowali aktualizację do "dziesiątki" spostrzegli na niektórych urządzeniach, że na dysku, gdzie zainstalowany jest ich system pojawił się folder "$windows~BT", którego wielkość nie jest stała dla każdego użytkownika. Możliwe jest podejrz...

Użytkownicy Windows 8.1 oraz Windows 7, którzy uprzednio zarezerwowali aktualizację do "dziesiątki" spostrzegli na niektórych urządzeniach, że na dysku, gdzie zainstalowany jest ich system pojawił się folder "$windows~BT", którego wielkość nie jest stała dla każdego użytkownika. Możliwe jest podejrzenie zawartości folderu po uprzednim zaznaczeniu w systemie Windows widoczności ukrytych plików oraz folderów w "Opcjach folderów".

Obecność tego katalogu nie jest niczym dziwnym - w ten sam sposó Microsoft rozsyłał już inne aktualizacje dla systemów, w tym także dla Windows 10 Insider Preview, natomiast w przypadku Windows 7 oraz 8.1 to swego rodzaju novum. Zwłaszcza, że po otwarciu tego folderu można znaleźć standardowe pliki instalacyjne Windows wraz z plikiem wykonywalnym, który uruchamia instalator nowej wersji Windows. Jednakże w moim przypadku kliknięcie "Install now" nie spowodowało, że komputer został zaktualizowany do nowej wersji systemu - aplikacja zgłosiła brak ważnego pliku i na tym proces się zakończył. Zapewne Microsoft czeka z "dosłaniem" brakujących plików, aby nie uprzedzić faktów i rozpocząć masową aktualizację w zapowiedzianym uprzednio terminie.

Jak upewnić się, że mój komputer jest "prawie" gotowy do aktualizacji?

Jeżeli nie możecie zobaczyć ukrytych plików oraz folderów, wyszukajcie za pomocą Menu Start (Windows 7) lub Ekranu Start (Windows 8.1) Opcji Folderów, tam znajdźcie opcję "pokaż ukryte pliki i foldery".

W głównym katalogu dysku, na którym zainstalowany jest Wasz system Windows powinien pojawić się ukryty wcześniej folder "windows~BT". Jego obecność nie świadczy jeszcze o niczym wiążącym - ważny jest jego rozmiar. Kliknijcie na niego prawym przyciskiem myszy i sprawdźcie, ile zajmuje miejsca na dysku - jeżeli Windows wskaże Wam, że jest to ponad 5 GB, bez obaw. Aktualizacja czeka tylko na "sygnał" od Microsoftu. Bardzo prawdopodobne, że już jutro zostaniecie poinformowani o możliwości dokonania aktualizacji. U mnie Windows 10 wydaje się być już gotowy do zaktualizowania - sprawdźcie, czy u Was również.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu