Microsoft

Microsoft pokazał systemowy komunikator w Windows 10 - jest na co czekać

Jakub Szczęsny
Microsoft pokazał systemowy komunikator w Windows 10 - jest na co czekać
59

Windows 10 już niedługo trafi do osób, które zarezerwowały aktualizację do wyższej wersji systemu, natomiast kilku zapowiadanych funkcji zabrakło. Użytkownicy skarżą się na brak "Smart Files", integracji Eksploratora Windows z OneDrive, która działała naprawdę świetnie. Nie ma w systemie również zap...

Windows 10 już niedługo trafi do osób, które zarezerwowały aktualizację do wyższej wersji systemu, natomiast kilku zapowiadanych funkcji zabrakło. Użytkownicy skarżą się na brak "Smart Files", integracji Eksploratora Windows z OneDrive, która działała naprawdę świetnie. Nie ma w systemie również zapowiadanego komunikatora. Microsoft w jednym z reklamowych wideo pokazał nam jednak tę aplikację i... jest naprawdę dobrze.

W Windows 8.1 zabrakło bardzo pomocnej w podstawowej wersji "ósemki" funkcjonalności. Bardzo chętnie korzystałem z aplikacji "Wiadomości", która scalała kilka komunikatorów w ramach jednego rozwiazania dla trybu Modern UI. Niestety, nie oferowała ona zarządzania wiadomościami SMS dla telefonów komórkowych z Windows Phone, co wydawało mi się wtedy nieco dziwne - jak bardzo przydatne jest to rozwiązanie mogą przekonać się użytkownicy ekosystemu Apple, gdzie z poziomu komputera wyposażonego w OS X można wysyłać/odbierać wiadomości SMS.

Windows Central zauważył na jednym z wideo Microsoftu pojawiający się w centrum powiadomień komunikator. Pokazano w nim również działanie tej aplikacji - trzeba przyznać, że tutaj gigant się postarał. Aplikacja przypomina nieco WhatsApp i można pokusić się o stwierdzenie, że Microsoft zaczerpnął tutaj nieco inspiracji. Ale czy to źle? Design komunikatora może naprawdę zainteresować - a o to w tym również chodzi. Mam nadzieję, że będzie on równie funkcjonalny.

Dzięki tej aplikacji użytkownicy będą mogli prowadzić rozmowy za pośrednictwem Skype (z wyłączeniem jego pełnej funkcjonalności) oraz wiadomości SMS w telefonie z Windows Phone na pokładzie. Nie pojawi się zapewne opcja zarządzania konwersacjami z Facebooka, co nieco mnie smuci, choć ów krok rozumiem. Nie ma potrzeby dublować pewnych rozwiązań - zresztą dla trybu pulpitowego obecny jest naprawdę przyjemny Messenger (choć nie produkcji Facebooka).

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu