Ciekawe strony

Spotplex kolejny konkurent dla Digga?

Grzegorz Marczak
Spotplex kolejny konkurent dla Digga?
2

Mimo iż Digg panuje niezagrożony jeśli chodzi o agregację treści w internecie to co jakiś czas podejmowane są próby stworzenia serwisów mogących z nim konkurować. Tym razem w szranki staje serwis Spotplex (uruchomiony w poniedziałek), różni się on jednak od Digga mechaniką. W spotplex ranking a...


Mimo iż Digg panuje niezagrożony jeśli chodzi o agregację treści w internecie to co jakiś czas podejmowane są próby stworzenia serwisów mogących z nim konkurować.

Tym razem w szranki staje serwis Spotplex (uruchomiony w poniedziałek), różni się on jednak od Digga mechaniką. W spotplex ranking artykułów na pierwszej strony budowany jest w oparciu o ilość wyświetleń a nie tak jak w przypadku Digga o ilość głosów użytkowników.


Spotplex - digg dla blogów


Czy więc jest spotplex – jest to miejsce gdzie każdy może zarejestrować swój blog, dzięki rejestracji otrzymamy statystyki ruchu jaki generuje nasz blog no i oczywiście newsy z naszego bloga będą dostępne w serwisie bez potrzeby ich ręcznego dodawani.

Spotplex jest więc miksem Technorati (ponieważ użytkownicy mogą wyszukiwać najciekawsze wpisy) oraz Digg-a (ponieważ najciekawsze wpisy publikowane są na stronie głównej w podobnym do Digga układzie).

Już na starcie Sptolex oferuje możliwość udostępniania statystyk swojego bloga użytkownikom serwisu, dzięki czemu możemy skierować zainteresowanie na właśnie nasz blog. Serwis oferuje również kilka widgetów wyświetlających najnowsze wpisu z podziałem na kategorię itp.

Mimo połączenia najlepszych cech Digga i Technorati nie wydaje mi się aby serwis ten był w stanie zagrozić któremuś z wymienionych serwisów. Blogerzy wprawdzie chętnie dodadzą swoje blogi do tego serwisu ale nie jestem przekonany czy czytelnicy będą chcieli odwiedzać kolejne miejsce w poszukiwaniu ciekawych treści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu