Ciekawe strony

Niszowy serwis Revision3 pozyskał 8 milionów USD

Grzegorz Marczak
Niszowy serwis Revision3 pozyskał 8 milionów USD
10

Revision3 to serwis tworzący niszowe programy tv takie jak videopodcasty Diggnation lub Ctr-Alt-Chicken. Materiały wideo oraz sam serwis są dość dobrej jakości jednak całość tworzona jest ewidentnie dla bardzo niszowej społeczności. W skład właścicieli serwisu Revision3 wchodzą również autorzy...


Revision3 to serwis tworzący niszowe programy tv takie jak videopodcasty Diggnation lub Ctr-Alt-Chicken. Materiały wideo oraz sam serwis są dość dobrej jakości jednak całość tworzona jest ewidentnie dla bardzo niszowej społeczności.

W skład właścicieli serwisu Revision3 wchodzą również autorzy Digga czyli Kevin Rose i Jay Adelson. Ciekawe czy to nie ich nazwiska przyciągnęły inwestora (z 8 milionami dolarów) bardziej niż sam serwis ?

Ciekawostką w przypadku tej inwestycji jest, że inwestuje się w treść jaką tworzy serwis a nie w sam serwis (bo trzeba przyznać, że revision3 niczym specjalnym jako strona internetowa się nie wyróżnia).


Revision3 w pełnej okazałości

Usprawiedliwiając inwestora należy zwrócić uwagę na obecne dokonania i osiągnięcia Revision 3 a są to :

  • 2 miliony pobrań miesięcznie
  • 2 z telewizyjnych show są już dochodowe
  • Serwis stara się utrzymać z reklam a reklamują się w nim tak znane firmy jak Sony,
  • Microsoft, Verizon i wszechobecne GoDaddy.
  • Serwis pozyskał sobie bardzo dużo subskrybentów dzięki Itunes i podobnym serwisom

Bardzo ciekawe jest jak Revision3 wykorzysta taką dużą sumę pieniędzy, programy które produkują są raczej nisko budżetowymi show – oczywiście może pojawić się więcej treści (chociaż to może być bardzo ryzykowne), mogą postawić na lepszą dystrybucje treści (to może być kosztowne), mogą podnosić jakość swoich materiałów – ale od strony technicznej jest wszystko ok.

Oczywiście zawsze można inwestować w reklamę – jednak w każdym przypadku odpracowanie kwoty 8 milionów dolarów + zysków dla inwestora może nie być tak łatwym zadaniem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu