Ciekawe strony

Serwis społecznościowy bloga?

Grzegorz Marczak
Serwis społecznościowy bloga?
2

Mashable.com - jest serwisem / blogiem, który codziennie czytuje ze względu na tematykę jaką porusza (czyli serwisy społecznościowe) oraz ze względu na dość dużą ilość news-ów jakie dziennie generują. Serwis ten jest dość popularny co można stwierdzić po samych RSS-ach z których korzysta ok 15...


Mashable.com - jest serwisem / blogiem, który codziennie czytuje ze względu na tematykę jaką porusza (czyli serwisy społecznościowe) oraz ze względu na dość dużą ilość news-ów jakie dziennie generują.

Serwis ten jest dość popularny co można stwierdzić po samych RSS-ach z których korzysta ok 150,000 osób. Dziennie ilość aktualizacji dochodzi nawet do 20 nowych wpisów - stąd też bardzo szybki rozwój tego bloga oraz tak duża liczba czytelników.


Serwis networkingowy blogu Mashable

Mashable niesione falą popularności postanowiło uruchomić sieciowy serwis społecznościowy (dla czytelników?), uruchomiony on został kilka dni temu i już zarejestrowało się w nim 5 tysięcy osób. Funkcjonalność jest raczej standardowa, zdjęcia, znajomi, kontakty itp.

Jedyne pytanie jakie można sobie zadać to po co? - sami autorzy dobrze wiedzą co znaczy w chwili obecnej nowy serwis społecznościowy i jakie ma szansę na przebicie się. Może jednak nie jest próba stworzenia nowego facebooka a jedynie próba zintegrowania osób o takich samych zainteresowaniach (może dlatego, że mniejsze społeczności lepiej się integrują)?

Szczerze przyznam, że zadziwia minie takie posunięcie i bardzo jestem ciekawy jego motywów. Jak na razie autorzy jedynie w lakoniczny sposób zachęcają do rejestracji mówiąc, iż już niedługo dostarczą argumentów dlaczego warto się logować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu