Internet

Coraz więcej ludzi poważnie traktuje spotkania online. Nowe badania pozytywnie zaskakują

Kacper Cembrowski
Coraz więcej ludzi poważnie traktuje spotkania online. Nowe badania pozytywnie zaskakują
2

Nowe badania ClickMeeting wskazują, że coraz więcej ludzi poważnie traktuje spotkania online.

Statystyki są dużo lepsze niż rok temu

Zeszłoroczne badania ClickMeeting ukazały, że 53 procent ankietowanych widziało potrzebę wprowadzenia jasnych zasad podczas spotkań online., a 29 procent uważało, że uczestnicy spotkań online częściej zapominają o dobrych manierach niż w trakcie spotkań na żywo. Potwierdzał to jedynie fakt, że 73 procent ankietowanych zdarzało się podczas spotkań online zajmować swoimi sprawami w tle spotkania.

Najnowsze badanie sugeruje jednak, że 53 procent ankietowanych zauważyło przez ostatni rok poprawę w zachowaniu uczestników online – dokładnie tyle samo badanych, którzy rok wcześniej deklarowali potrzebę wprowadzenia zasad etykiety online. Jeśli chodzi o resztę - 18 procent respondentów nie zauważyło zmiany, a 29 procent stwierdziło, że nie zwraca na to uwagi.

Źródło: Depositphotos

Jesteśmy bardziej zorganizowani podczas spotkań online

ClickMeeting zwraca również uwagę na to, że 45 procent respondentów w zeszłym roku twierdziła, iż najbardziej przeszkadza im, kiedy osoba udostępniająca ekran nie ma przygotowanych materiałów i szuka ich w trakcie spotkania online. W tym roku 70 procent ankietowanych deklaruje, że przed rozpoczęciem spotkania przygotowuje notatki i pliki, które będą potrzebne. Czasami zdarza się to 22% ankietowanych, a (całe szczęście) tylko 8 procent odpowiedziało, że nie przygotowuje się w ten sposób do spotkań online.

21 procent ankietowanych przyznało się, że zdarzyło im się zakłócić spotkanie przez nagłe poszukiwanie pliku, kiedy 79% zapewnia, że nigdy nie znaleźli się w takiej sytuacji. Co również istotne, 66 procent ankietowanych powiedziało, że zanim udostępni swój ekran, sprawdza, jakie ma otwarte okna w przeglądarce i widoczne pliki na komputerze. 18% to ryzykanci, którzy tego nie robią, a pozostałe 16% decyduje się na taki ruch tylko czasami.

Źródło: Depositphotos

Coraz więcej osób traktuje spotkanie online jako faktyczne spotkanie

W zeszłorocznym badaniu ClickMeeting blisko 35 procent osób przyznało, że zdarzyło im się podczas spotkania online zajmować jedzeniem, gotowaniem, sprzątaniem, odpisywaniem na maile czy przeglądaniem mediów społecznościowych. Wtedy 38% ankietowanych powiedziało, że zdarza im się to, kiedy spotkanie jest nudne. W tym roku jest jednak dużo lepiej - 69 procent Polaków deklaruje, że podczas spotkań wycisza telefony i inne urządzenia elektroniczne, 12 procent osób dalej tego nie robi, a 19% tylko czasami. Niemniej jednak, wyniki są o niebo lepsze.

Rok temu 87 procent ankietowanych odpowiedziało, że według nich punktualne przybycie na spotkanie online i pozostanie na nim do końca jest ważne. 8% powiedziało wtedy, że ma to znaczenie tylko w przypadku prowadzącego. Jak się okazuje, pod tym względem niewiele się zmieniło. Obecnie 85 procent ankietowanych uważa punktualność za ważną, 3% osób nie ma w tym temacie zdania, a dokładnie tak samo jak rok temu, 8 procent ankietowanych uważa, że punktualność jest ważna tylko w przypadku prowadzącego. 4% osób nie zwraca jednak uwagi na punktualność.

Źródło: ClickMeeting

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu