Konsole

Spotify zintegrowane z PSN, czyli zupełnie nowe PlayStation Music! Ogromny sukces Szwedów i świetny ruch Sony

Tomasz Popielarczyk
Spotify zintegrowane z PSN, czyli zupełnie nowe PlayStation Music! Ogromny sukces Szwedów i świetny ruch Sony
16

Sony Entertainment oraz Spotify poinformowały dziś o strategicznej współpracy na skalę globalną. To oznacza, że użytkownicy konsol PlayStation otrzymają dostęp do usługi streamingu muzyki i będą mogli serwować swoje ulubione playlisty przed graniem, w trakcie grania, po graniu, a także oczywiście w...

Sony Entertainment oraz Spotify poinformowały dziś o strategicznej współpracy na skalę globalną. To oznacza, że użytkownicy konsol PlayStation otrzymają dostęp do usługi streamingu muzyki i będą mogli serwować swoje ulubione playlisty przed graniem, w trakcie grania, po graniu, a także oczywiście w przerwach od grania.

Współpraca ta nie oznacza jednak, że konsola otrzyma aplikację Spotify. Sony bowiem całkowicie rezygnuje ze swojej muzycznej usługi Music Unlimited na rzecz rozwiązania szwedzkiego partnera, a to oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy 64 mln użytkowników PSN otrzymają dostęp do zupełnie nowej odsłony PlayStation Music napędzanej przez Spotify. Szwedzi mają konsole dla siebie na wyłączność i trafią pod taką postacią do 41 krajów (sam serwis jest dostępny w 58 krajach, więc nie należy tego traktować jako rozszerzenie zasięgu).

Użytkownicy PlayStation Network będą mogli połączyć swoje konto z profilem na Spotify, a także z poziomu konsoli dokonać zakupu subskrypcji premium. Baza dostępnych na konsoli utworów będzie liczyć ponad 30 mln pozycji oraz 1,5 mld playlist. Co istotne, posłuchamy ich nie tylko na PS4, ale również na starszej PS3 i urządzeniach z linii Xperia (gdzie Spotify dalej będzie również działać pod standardową postacią).

Spotify będzie można uruchamiać nie tylko poza grami, ale również w trakcie zabawy (niestety ta funkcja jest już zarezerwowana tylko na PlayStation 4). Oznacza to, że będzie możliwe tworzenie playlist do ulubionych produkcji i uprzyjemnianie sobie np. meczów w FIFA lub raidów w Destiny jakimiś mniej lub bardziej trafnymi rytmami. Fantastyczna sprawa.

Dla Sony to same korzyści. Music Unlimited dotąd działało w zaledwie 19 krajach i nie cieszyło się zbyt dużą popularnością. Usługa zostanie zatem całkowicie wyłączona i zastąpiona. Użytkownicy, którzy wykupili tutaj dostęp premium będą mogli korzystać z niej bezpłatnie aż do czasu wyłączenia. Biorąc pod uwagę znacznie ciekawszą alternatywę, powinno to nastąpić relatywnie szybko.

Jako użytkownik Xboksa One z wyboru mogę tylko westchnąć z rozczarowaniem i łudzić się, że kiedykolwiek Spotify trafi na konsolę MS, co jednak jest dość wątpliwe, zważywszy na fakt, że firma z Redmond intensywnie rozwija swoją platformę i najwyraźniej ani myśli z niej rezygnować. Swoją drogą mam jakiegoś pecha do Spotify na telewizorze - nie mogą streamować muzyki ani ze Smart TV Panasonic (brak aplikacji), ani z konsoli. Hop, hop! Czy ktoś mnie tam w tej Szwecji słyszy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu