Spotify

To już oficjalne! Spotify trafia na Xbox One

Konrad Kozłowski
To już oficjalne! Spotify trafia na Xbox One
2

Po kilku dniach spekulacji, szeregu (kontrolowanych albo nie) przecieków doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu. Spotify trafia na konsole Xbox One!

Spotify było wielkim nieobecnym na platformie Microsoftu, co wynikało z partnerstwa pomiędzy usługą muzyczną i Sony. W taki prosty sposób Japończycy zapewnili użytkownikom PlayStation dostęp do usługi streamingowej na wyłączność. Sytuacja ulega zmianie właśnie dzisiaj, gdy do Sklepu Windows trafia Spotify Music for Xbox One. Wcześniejsze przecieki oraz udostępnione zrzuty ekranu okazały się prawdziwe.

Spotify Music dla Xbox One

 

Nie jest to aplikacja uniwersalna (UWP), z której skorzystamy na innych urządzeniach. Spotify zdecydowało, że dla komputerów oraz tabletów z Windows 10 dostępny będzie tradycyjny program, lecz po prostu dystrybuowany za pośrednictwem sklepu Microsoftu. Dlatego dla konsoli Xbox One przygotowano (nie)zupełnie nową aplikację. Jeśli mieliście już styczność ze Spotify na PlayStation czy Android TV, to wiecie o czym mówię.

Jest to bowiem dokładnie ta sama aplikacja, z tym samym układem interfejsu i taką samą nawigacją. Co istotne, Spotify na Xbox One oferuje funkcję odtwarzania muzyki w tle, więc nawet po zamknięciu aplikacji i uruchomieniu gry wciąż będziemy mogli słuchać muzyki. W dolnej części bocznego panelu nawigacyjnego obecne są przyciski pozwalające na zatrzymanie odtwarzanie i zmianę utworów - wystarczy wcisnąć klawisz "Xbox". Sterowanie odtwarzaniem może odbywać się także za pomocą telefonu czy tabletu, dzięki funkcji Spotify Connect. W Spotify obecne są także specjalne playtlisty w kategorii Gaming, które mają najlepiej pasować, jako tło do rozgrywki.

„Muzyka pozostaje nieodzownym elementem każdej udanej rozgrywki”, mówi Mikael Ericsson,
Product Director, Platform & Partner Experience w Spotify. „Zaczynając od dzisiaj możemy z dumą
zaoferować graczom Xbox One możliwość wyboru unikalnej ścieżki dźwiękowej, która będzie
towarzyszyć ich ulubionym grom.”

Spotify Music w Sklepie Xbox

 

Przed publikacją tego wpisu Spotify nie było jeszcze dostępne do pobrania ze Sklepu, ale po wprowadzeniu odpowiedniego adresu w przeglądarkę Edge, można było podejrzeć co będzie na nas czekało.

Spotify Music - for Xbox pobierzecie oczywiście ze Sklepu bezpośrednio na konsolach Xbox One i Xbox One S.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu