Spotify

Niewiarygodne, a jednak możliwe - Spotify dla Xbox One nadchodzi

Konrad Kozłowski
Niewiarygodne, a jednak możliwe - Spotify dla Xbox One nadchodzi
11

Czyżby umowa Spotify z Sony miała się ku końcowi? Od dłuższego czasu usługa streamingowa dostępna jest tylko na konsolach PlayStation, co uniemożliwiało użytkownikom Xboksa na skorzystanie z wykupionej subskrypcji w najprostszy z możliwych sposobów. To może się wkrótce zmienić.

Spotify na Xbox One najwyraźniej istnieje i już niedługo może trafić do użytkowników. Sugeruje to udostępnione na reddicie zdjęcie, na którym widać wyraźnie kto i z jakiej aplikacji korzysta. Tą osobą nie jest nikt inny niż Major Nelson. Nazwa aplikacji brzmi "Spotify Music - for Xbox", co w pewnym stopniu wyklucza prawdopodobieństwo uruchomienia aplikacji Spotify na komputerze i oznaczenia jej jako gra, co przecież skutkuje zmianą statusu aktywności w Xbox Live.

Spotify trafiło do Sklepu Windows kilka tygodni temu, lecz nie była to aplikacja UWP stworzona z myślą o platformie Microsoftu - firma zdecydowała się jedynie "opakować" aplikację desktopową w taki sposób, by można było dodaćj ją do oferty Sklepu. To jednak nie wyklucza, że uniwersalna aplikacja - gotowa do działania na komputerach, smartfonach i konsolach - nie powstaje i nie zostanie w niedalekiej przyszłości zaprezentowana i udostępniona użytkownikom.

Xbox One pozostaje bowiem jedyną z  najważniejszych platform, gdzie Spotify nie jest oficjalnie dostępne. Z usługi mogą korzystać użytkownicy komputerów Mac oraz urządzeń z Windowsem, a nawet na Chrome OS, dzięki wersji przeglądarkowej. Posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem czy iOS-em również nie mają problemów, aktywna pozostaje wersja aplikacji na mobilnych Windowsów. Jak wspomniałem, Spotify obecne jest na konsolach PlayStation dzięki specjalnej umowie pomiędzy Sony i Spotify.

Czy Microsoft wreszcie zdołał przekonać (lub "przekonać") Spotify do zmiany zdania?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu