Spotify

No wreszcie coś przydatnego - układaj z innymi playlisty Spotify bezpośrednio w Messengerze

Konrad Kozłowski
No wreszcie coś przydatnego - układaj z innymi playlisty Spotify bezpośrednio w Messengerze
19

Zaprezentowane podczas konferencji f8 nowości przynoszą rezultaty. Zaktulizowana platforma dla deweloperów oferuje nowe możliwości integracji usług i aplikacji z komunikatorem Facebooka, czego efektem jest tak udana funkcja, jak wspólne układanie playlisty z utworów Spotify bezpośrednio w Messengerze.

Wspólny wyjazd albo nadchodząca impreza - to dwa przykłady, które przychodzą mi jako pierwsze do głowy na proste zastosowanie nowości od Spotify. Trzeba przyznać, że jest to pierwsza od dłuższego czasu nowinka, która pokazuje, że Spotify mogło nie zatracić swojej dynamiki działania i pomysłowości. Szykuje się powrót do formy i regularne aktualizacje? Miejmy nadzieję.

Grupowe playlisty Spotify w Messengerze

Wprowadzona do Messengera nowość dostępna jest w tym samym miejscu, co pozostałe dodatki. Po tapnięciu na "plusik" wybieramy ikonkę Spotify. Na nowootwartym panelu ujrzymy już wcześniej oferowaną funkcję szybkiego podzielenia się piosenką, ale u dołu ekranu umieszczono skrót do opcji tworzenia playlisty. Musimy oczywiście nadać jej odpowiednią nazwę i chwilę później pojawi się możliwość wysłania jej do konkretnej osoby lub grupy osób.

Co istotne, dodawanie utworów przez inne osoby działa także wtedy, gdy nie są one użytkownikami Spotify. To spore udogodnienie, ponieważ otwiera to możliwość współtworzenia playlisty przez wszystkich chętnych, a przecież każda osoba ma swoje preferencje - mogła wybrać Apple Music, Tidala czy Deezera albo nie korzystać z takich usług wcale.

Dodawanie utworów działa na takiej samej zasadzie, jak samo wysyłanie kawałków - po prostu trafiają one na koniec playlisty. Wielka szkoda, że nie jest to w żaden sposób potwierdzane komunikatem rozsyłanym do wszystkich uczestników konwersacji. Co prawda mogło to by stworzyć mały bałagan w oknie rozmowy, ale ciągłe sprawdzanie zawartości listy piosenek, by dowiedzieć się co zostało już dodane, nie jest zbyt wygodne.

Upewnijcie się, że macie zainstalowane najnowsze wersje Spotify i Messengera na urządzeniach z Androidem lub iOS-em - współtworzenie playlist jest już dla wszystkich dostępne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu