5

Wkrótce pośpiewacie ze Spotify, nowa funkcja coraz bliżej aplikacji

macbook spotify
Jak często sprawdzacie tekst piosenek których właśnie słuchacie? Przyznam szczerze, że sam robię to... regularnie. Nie tylko dlatego, że zdarza mi się podśpiewywać, ale z czystej ciekawości i spojrzenia na teksty utworu w szerszej perspektywie. Nowość która trafia właśnie do aplikacji Spotify to rzecz, która ucieszy zwłaszcza wszystkich maniaków nucenia i śpiewania wraz z artystami. Oto nareszcie do aplikacji Spotify na smartfony zmierza opcja, której wszyscy oni wyczekiwali... od dawien dawna!

Karaoke ze Spotify. Tekst utworu wraz z zaznaczeniem obecnego fragmentu wkrótce w mobilnej aplikacji

Spotify regularnie kombinuje ze swoimi aplikacjami, co rusz przedstawiając to większe, to mniejsze nowości. I choć prawdą jest, że pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję i oferują pakiet naprawdę fajnych rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji. Pod względem karaoke to właśnie oni muszą nadrobić i wygląda na to, że wszyscy wyczekujący opcji wygodnego śpiewania z aplikacją mogą się szykować na aktualizację. Jak informuje Android Police, Spotify Beta 8.5.46.848 na Androida niektórym użytkownikom oferuje już tę funkcję (jej aktywacja leży po stronie serwera, a nie samej aplikacji). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, funkcja ta bazuje na ogromnej bazie serwisu Musicxmatch. Jak to wygląda w praktyce możecie podejrzeć na poniższych grafikach:

Ale żeby nie było że funkcja opracowywana jest wyłącznie z myślą o mobilnych wariantach aplikacji, to pojawiły się także grafiki z desktopowego Spotify:

Ile jeszcze przyjdzie nam czekać na oficjalne wdrożenie? Tego nie wiadomo — ale prawdopodobnie karaoke na Spotify jest już na ostatniej prostej, wierzę, że nie potrwa to dłużej niż… kilka tygodni. Lepiej późno, niż później.