Spotify

Wkrótce pośpiewacie ze Spotify, nowa funkcja coraz bliżej aplikacji

Kamil Świtalski
Wkrótce pośpiewacie ze Spotify, nowa funkcja coraz bliżej aplikacji
5

Jak często sprawdzacie tekst piosenek których właśnie słuchacie? Przyznam szczerze, że sam robię to... regularnie. Nie tylko dlatego, że zdarza mi się podśpiewywać, ale z czystej ciekawości i spojrzenia na teksty utworu w szerszej perspektywie. Nowość która trafia właśnie do aplikacji Spotify to rzecz, która ucieszy zwłaszcza wszystkich maniaków nucenia i śpiewania wraz z artystami. Oto nareszcie do aplikacji Spotify na smartfony zmierza opcja, której wszyscy oni wyczekiwali... od dawien dawna!

Karaoke ze Spotify. Tekst utworu wraz z zaznaczeniem obecnego fragmentu wkrótce w mobilnej aplikacji

Spotify regularnie kombinuje ze swoimi aplikacjami, co rusz przedstawiając to większe, to mniejsze nowości. I choć prawdą jest, że pod wieloma względami wyprzedzają konkurencję i oferują pakiet naprawdę fajnych rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji. Pod względem karaoke to właśnie oni muszą nadrobić i wygląda na to, że wszyscy wyczekujący opcji wygodnego śpiewania z aplikacją mogą się szykować na aktualizację. Jak informuje Android Police, Spotify Beta 8.5.46.848 na Androida niektórym użytkownikom oferuje już tę funkcję (jej aktywacja leży po stronie serwera, a nie samej aplikacji). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, funkcja ta bazuje na ogromnej bazie serwisu Musicxmatch. Jak to wygląda w praktyce możecie podejrzeć na poniższych grafikach:

Ale żeby nie było że funkcja opracowywana jest wyłącznie z myślą o mobilnych wariantach aplikacji, to pojawiły się także grafiki z desktopowego Spotify:

Ile jeszcze przyjdzie nam czekać na oficjalne wdrożenie? Tego nie wiadomo — ale prawdopodobnie karaoke na Spotify jest już na ostatniej prostej, wierzę, że nie potrwa to dłużej niż... kilka tygodni. Lepiej późno, niż później.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu